Poväčšine sme zvyknutí na tvary fliaš, ktoré sa nijako nevymykajú všednosti. Vodky, ktoré si ale dnes opíšeme, sú o niečo iné. Dizajny ich fliaš pripomínajú lepku či obrovský rúž.

Určite treba dodať, že za dizajnom týchto vodiek stoja šikovní ľudia, ktorí nimi chceli prilákať zákazníkov a podporiť predaj. Na prvý pohľad

Poľská vodka Debowa Military 70

Poľská vodka Debowa Military 70

však vyzerajú niektoré vodky inak, ako to s nimi bolo pôvodne myslené. Však sami uvidíte, o čom hovoríme.

  1. Poľská vodka Debowa Military 70

Vodka Debowa Military 70 vychádza z dielne poľského výrobcu. Za svoj čas pôsobenia sa teší niekoľkým oceneniam a uznaniu od odborníkov. Jej tvar nám na prvý pohľad evokoval gigantický rúž alebo mužský pohlavný orgán… Lenže v skutočnosti je tomu úplne inak. Dizajn tejto vodky symbolizuje náboj. Je unikátny ešte aj tým, že obal je drevený a jej uzáver je zalisovaný v guľke náboja. Je to skutočne prémiová vodka, nielen chuťou, ale aj vzhľadom.

Ruská Kauffman Hard

Ruská Kauffman Hard

2. Ruská Kauffman Hard

Jej pôvodcom bol Dr. Kauffman, ktorý ju v roku 2000 uviedol na trh. To, že je 14-krát destilovaná a 2-krát filtrovaná, jej dodáva významné plus. Jej chuť je plná a s náznakmi korenia a mäty. „Hard verzia” je o niečo silnejšia ako predošlá „soft verzia”, takže sa máte na čo tešiť.

Táto ruská vodka nám v prvom momente pripomenula parfém. Zbadali ste ho v nej aj vy? 🙂

O jej dizajne sa nám poradilo zistiť, že sa zhotovuje vo Francúzsku v známej výrobni Saint-Gabin a má znázorňovať produkt budúcnosti, niečo nezvyčajné až kozmické. Musíme tiež uznať, že oplýva luxusom.

3. Kanadská Crystal Head

Na záver to najlepšie. Stačí sa pozrieť na vodku Crystal Head a viete, že táto vodka je úplne iná ako všetky ostatné. Ale čo vlastne znázorňuje?

Kanadská Crystal Head

Kanadská Crystal Head

My sme z jej obalu usúdili, že ide o smrtku, avšak opäť sme sa mýlili. Ide o dizajn kryštálovej lebky, ktorá okamžite púta pozornosť. Kryštál na povrchu má znázorňovať jej úžasnú čistú chuť, keďže výrobcovia tvrdia, že neobsahuje ani cukor, ani žiadne glyceroly.

Má ju na svedomí pán menom Dan Akroy a dizajn fľaše vyšiel z dielne talianskeho výrobcu Bruni Glass. Zaujímavé na nej je ešte to, že sa filtruje cez milióny rokov staré Herkimerove diamanty, asi aj preto je taká jemná.

Nemusíte sa báť, že sa rýchlo minie, predáva sa v balení troch litrov, a dokonca, ak sa vám zunuje jedna edícia, máte na výber ešte z ďalších. Napríklad balenie s hitmi kapely Rolling Stones a s gravírovanou zátkou.

Páčili sa vám fľašky vodky a chceli by ste si prečítať aj o ďalších zaujímavých dizajnoch alkoholu? Sledujte nás aj naďalej a určite ešte niečo podobné na našom blogu nájdete.

2020 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com