1. a 18. storočie bolo nepochybne obdobím pirátstva, rabovania a neľútostivých bojov. Mnohí z pirátov začínali ako lupiči, ktorí postupne začali pracovať proti nepriateľom vlády. Pozrite si zoznam piatich pirátov, ktorí sa preslávili svojím dobrodružným životom na cestách.

    1. Kapitán Henry Morgan

Henry Morgan bol významným moreplavcom, kapitánom a pirátom Karibského mora. Svoj domov opustil už v 19. rokoch, lebo sa chcel stať námorníkom. Usadlý monotónny život vymenil za anglickú námornícku armádu. Jeho meno sa spája so známym rumom Captain Morgan, ktorý je po ňom pomenovaný.

Prečítajte si tiež: Už viac žiadny rum, ale kvalitný Captain Morgan rum

2. Bartholomew Roberts

Bartholomew Roberts je známy množstvom lodí, ktoré sa mu podarilo premôcť. Bolo ich spolu až 470, pričom jeho „najväčším triumfom“ bolo porazenie holandskej lode s vojakmi, ktorých zavesil na priečelie lode a nechal ich tam vyhladovať.

3. Kapitán Kidd

Kapitán Kidd bol jedným z najvýznamnejších britských pirátov, o čom svedčí aj to, že o ňom bolo napísaných niekoľko kníh (napríklad Ostrov pirátov od R. L. Stevensona). Kapitán Kidd sa narodil v roku 1645 v Škótsku. Na mori bojoval proti najväčším nepriateľom Anglicka, teda najmä Francúzom. V roku 1701 bol obesený kvôli napadnutiu lode s anglickým kapitánom a vražde časti svojej posádky.

4. Francis Drake

Slúžil vtedajšej anglickej kráľovnej Alžbete I., ktorej odovzdával zlato a výdobytky z prepadnutých španielskych lodí a miest v Strednej a Južnej Amerike. Nebol však obyčajným pirátom, kráľovná ho povýšila na rytiera a ako prvý Angličan oboplával celú Zem.

5. Edward Teach (Čiernofúz)

Na začiatku 18. storočia, teda počas Zlatej éry pirátstva, bol námorným velikánom v Karibiku práve Edward Teach. Nielen preto, že sa mu podarilo byť kapitánom 3 lodí a mať pod sebou 150 pirátov, ale aj preto, že vždy získal, čo chcel. Edwardovou najobávanejšou loďou bola „Pomsta kráľovnej Anny“. V popredí sa na nej vypínala vlajka hrôzostrašného kostlivca, ktorý jednou rukou prebodával srdce a druhou rukou dvíhal čašu k diablovi. Je známy pod prezývkou Čiernofúz (Blackbeard).

Vychutnajte si ho, ale v zdravej miere

K dlhým plavbám na mori patril bezpochyby rum. Námorníci dostávali denné prídely rumu od britskej armády. Preto si ho často riedili s vodou alebo si z neho miešali chutný grog.

Dnes si rum môžete vychutnať bez limitov a príkazov. V našom e-shope nájdete rôzne druhy rumov – cez biely, zlatý, tmavý až po korenený, ochutený a overproof. Objednajte si kvalitný rum ako Captain Morgan, Diplomatico, Dos Maderas či Bacardi.

2020 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com