Jedna zo značiek whisky, ktorá nemá honosnosť iba v názve, ale aj v chuti, je Crown Royal. Úžasne jemná chuť je len zlomkom z toho, čo v sebe skrýva.

Whisky má za sebou roky tradícií a vývoja. Korene tohto luxusného alkoholu siahajú do Írska a Škótska. Prečo obe krajiny? Pretože sa nevedia dohodnúť na tom, komu patrí prvenstvo výroby.

Okrem Írov, Škótov a Japoncov vyrábajú whisky aj Kanaďania. Ich najznámejší počin je práve Crown Royal, o ktorej bude dnes reč.

#Kráľovský pôvod

Názov tejto kanadskej whisky sa spája s návštevou kráľovského anglického páru, Alžbety a Juraja VI., v Kanade roku 1939. Na počesť príchodu a ako dar dostali novovzniknutú miešanú whisky Crown Royal.

#50 odtieňov

Crown Royal má v sebe 50 vyberaných druhov whisky, čím sa môže len máloktorá značka pochváliť. Preto sa považuje za tú najlepšiu v Kanade.

#Nutričné hodnoty

Čo myslíte, čo obsahuje vaša obľúbená Crown Royal? Po jednom panáku v sebe máte 96 kalórií, čo spálite 8 minútami plávania či 13 minútami bicyklovania. Aj keď je táto whisky kráľovská a má jemnučkú chuť, vitamíny vám veru nedodá. Neobsahuje proteíny, tuky, aminokyseliny ani vitamíny. Akurát 40 % alkoholu, ktorý vás dostane do nálady.

#Whisky roku 2016

Jim Murray, odborník na whisky, je známy svojou tzv. Whisky Bible, v ktorej každoročne analyzuje stovky druhov whisky a vyberá z nich tie najlepšie. Pre rok 2016 si najväčšie uznanie vyslúžila whisky z radu Crown Royal „Northern Harvest Rye”.

#Čierna whisky

Tmavá ako noc je Crown Royal Black. Je drsnejšia aj svojou chuťou. Popri vanilkových a javorových tónoch si však uchováva jemnosť, akú má jej svetlejšia verzia.

Viac ako slová povie samotná chuť. Z e-shopu Svetnapojov.sk budete mať Crown Royal kráľovsky doma už do 24 hodín.

2020 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com