Máte radi miešané nápoje z vodky a chceli by ste skúsiť niečo nové? Piť Sex on the Beach či Bloody Mary vás už nebaví? Vytiahnite z chladničky vychladenú Nicolaus vodku a vyskúšajte tieto netradičné drinky z vodky, ktoré si jednoducho a rýchlo namiešate i doma.

Vďaka čistej chuti vodky je tento alkohol ako stvorený na miešanie nápojov rôznych chutí – od sladkých až po kyslé. Zatiaľ čo v minulom článku sme sa venovali klasickým koktejlom z vodky, dnes sa pozrieme na tie menej známe, ktoré nenájdete len tak v hociktorom bare. Nemajte však obavy – ich domácu prípravu zvládne každý.

Blue Lagoon

Blue-Lagoon

Tento drink zaujme hneď na prvý pohľad – a to svojou výraznou modrou farbou. Prvýkrát bol namiešaný v roku 1960 Andym MakElhonom, synom majiteľa prvého koktejlového baru v Európe. Blue Lagoon je typický letný miešaný nápoj a vďaka jeho sviežosti sa ihneď budete cítiť ako na brehu lagúny.

Potrebujeme:

Vodku s curaçaom zmiešame v šejkri. Zmixovanú tekutinu nalejeme do ľadom naplneného pohára Highball glass (pohár valcovitého tvaru o objeme 250 ml s masívnejším dnom). Dolejeme limonádou a dozdobíme citrónom.

Kamikaze

kamikaze

História tohoto koktejlu siaha do roku 1974, kedy bol po prvý raz namiešaný v americkom Bostone. V bare ho môžete dostať ako shot v Lowball pohári (nízky pohár), alebo v koktejlke (podáva sa v nej napríklad známe Martini), vďaka ktorej bude tento drink pôsobiť sofistikovanejšie.

Do šejkeru vložíme:

Všetky ingredience poriadne premiešame a nalejeme do koktejlky. Ozdobíme limetkou a môžeme podávať.

Salty dog

Salty-dog

V preklade „slaný pes“ sa pôvodne podával s ginom, obľube sa však teší i vo verzii s vodkou. A prečo práve slaný? Soľ nebudeme pridávať priamo do drinku, ale do nej namočíme okraj pohára. Práve táto drobnosť odlišuje Salty dog od prípravy koktejlu, ktorý taktiež nesie štvornohý názov – Greyhound (chrt).

Na prípravu potrebujeme:

Okraj pohára Highball glass navlhčíme grapefruitovým džúsom a potom ponoríme do soli. Vložíme pár kociek ľadu. Džús a vodku zmiešame v šejkeri a nalejeme do pohára.

Pri miešaní drinkov z vodky myslite na kvalitnú vodku. Siahnuť môžete napríklad po extra jemnej Nicolaus vodke, ktorú nájdete aj v našom e-shope Svetnapojov.sk

Skúsili ste už niektorý zo spomínaných netradičných miešaných nápojov? Alebo ste skôr za starú dobrú klasiku v podobe populárneho Sex on the beach?

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com