Vysoké a Nízke Tatry sú zaručene jednou z najvýznamnejších charakteristík Slovenska. Fascinujú nás vďaka ich nádhernej prírode, vrchom a turistike. Tatry sa okrem toho vyznačujú aj svojou typickou gastronómiou. V tejto sérii článkov vám povieme o niekoľkých tatranských unikátoch, ktoré by vám nemali ujsť.

Pohorie Tatier sa rozpína na takmer 790 km2 ploche. Je miestom pre krásne tvarované plesá, vodopády, jaskyne, sedlá a turistické chodníky. V pohorí Tatier nájdeme aj úplne najvyšší vrch Slovenska, Gerlachovský štít, ktorý zároveň patrí k turisticky najnavštevovanejším tatranským vrcholom.

V tomto článku vám prestavíme Tatranskú Lomnicu a alkohol, ktorý sa dnes vyrába v Kežmarku – Tatratea.

Tatranská Lomnica vznikla už v roku 1892

Leží asi 6 kilometrov od Smokovca a je jedným z najväčších obcí vo Vysokých Tatrách na úpätí Lomnického Štítu. Ponúka niečo pre tých, ktorí majú radi nádherné výhľady. Z Tatranskej Lomnice sa zveziete visutou lanovkou priamo na Lomnický štít, kde objavíte neopakovateľný výhľad na Alpy v Rakúsku či krásnu botanickú záhradu.

V Tatranskej Lomnici nájdete takisto moderne vybudované hotely a reštaurácie, ktoré vám ponúknu gastronómiu z celého sveta. Ak vám koluje adrenalín v krvi, nesklamú vás letné „funtools“, ako futuristický skúter či mountainboard.

Tatry

Ak vás zaujíma viac atrakcií z tejto oblasti, nájdete ich na webe Tripadvisor.sk. Okrem toho tu nájdete tipy na turistiku, dobré hotely a reštaurácie, voľnočasové aktivity.

Tatranský čaj (Tatratea) ako prírodný liek

V tatranských končinách vznikol aj bylinný destilát – tatratea. Nie vždy však mal tento názov, pre ľudí bol skôr známy ako tatranský čaj.

Keďže v minulosti nebola natoľko rozvinutá lekárska starostlivosť, ľudia si choroby liečili prírodnou medicínou. Horalom na choroby pomáhal recept z byliniek, pálenky, medu, cesnaku a loja. Všetci ho volali čaj.

Dnes sa síce volá Tatratea, ale ako Tatranský čaj ho poznáme takmer všetci. V našom e-shope si môžete vybrať z rôznych príchutí, ako jablká a hrušky, citrón, kokos či broskyňa. Podľahnite jeho chuti, či už pri návšteve Tatier, alebo u seba doma. 🙂

Tatratea

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com