Borovička, vlastným menom Pomsta z Lesa, je obľúbený nápoj veľkého množstva Slovákov. Radi ním opíjame cudzincov, ktorí ani zďaleka nemajú tak vyvinutý enzým na odbúranie alkoholu ako my. Borka, Borinka, Borievka, Bororo, Gin. Ktorý názov do skupiny nepatrí?

(Ne)markantný rozdiel

Keď si po štyroch hodinách popíjania dáte ďalší pohárik borovičky alebo ginu, len ťažko spoznáte rozdiel. Možno by sa vám to podarilo v prípade, kedy by ste ochutnali a porovnali neznačkovú borovičku za 40 centov nalievanú z okienka na stanici „u Trasláka“, a kvalitný gin v príjemnom podniku.

 

Je to však pochopiteľné, borovička a gin sú ako takí utajení súrodenci. Chutia rovnako, vyzerajú rovnako, vôňu majú identickú a opica po nich býva kvalitná. I keď majú jedného rodiča spoločného (niektoré ingrediencie), ten druhý je rozdielny (proces výroby).

Nájdite XY rozdielov

Základný rozdiel je v krajine pôvodu. Naša borovička je ako inak slovenská. Gin pochádza z ďalekého Holandska. Borovička sa pije za účelom rýchleho pribúdania promile. Gin je však inteligentný alkohol. Riedi sa vodou, ľadom, spritom, tonicom a inými nápojmi, vyrábame z neho miešané drinky a môžeme ho vypiť aj menej, ako celú fľašu.

 

Výroba borovičky je jednoduchá. Destilát z borievok sa riedi vodou a liehom. Do niektorých borovičiek sa následne pridáva aróma. Gin síce tiež obsahuje borievky, no celý proces výroby je komplikovanejší a používajú sa iné ingrediencie (vrátane rôznych korenín, ktoré ginu prepožičiavajú chuť)

Vyberte si to vaše

Či už dáte prednosť našej borovičke alebo kvalitnému ginu, určite pred vami leží večer s priateľmi plný zábavy. Môžete si spraviť súťaž a hádať podľa vône a chuti, či je v pohári borovička alebo gin. Nezabudnite napísať do komentárov na Facebook, čo chutí viac vám.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com