Cestovanie sa občas spája aj s lacným alkoholom. Pointa je však v hľadaní miest, kde sa dá nájsť kvalitný alkohol za lacnú cenu, a nie v o vymazaní spomienok na celú dovolenku. Kde teda kúpite najlacnejší alkohol?

Pre tých, ktorým nerobí problém dať za fľašu vodky 15 eur, prinášame prekvapivé tvrdenie, že v niektorých krajinách by za tú istú vodku zaplatili toľko, čo za fľašu vody. Pár krajín z nášho zoznamu možno nepatrí medzi najprívetivejšie miesta pre život, ale stojí za to ich aspoň navštíviť.

Ochutnali by ste ryžovú whiskey?

Laos je krajina vyhľadávaná cestovateľmi pre svoju cenovú dostupnosť a krásnu prírodu. Cenová dostupnosť v Laose znamená, že všetko je šialene lacné, vrátane alkoholu.

V hlavnom meste Laosu Vientiane, ale aj v ďalších mestách ako je Vang Vieng, kúpite 700 ml fľašu populárneho piva Beerlao iba za jeden dolár. Ak máte chuť na netradičnú whiskey, ryžovú Lao-Lao whiskey kúpite za menej ako dolár.

ryžová whisky

Pivo za pár centov

S Laosom susedí Vietnam, takže nie je žiadnym prekvapením, že sa nachádza v podobnej cenovej kategórii. Najznámejšie je pivo Bia Hoi, ktorého fľašu kúpite za 15 centov.

reštauráciách pivo dostanete za 75 centov, a ak sa poobzeráte po lokálnych značkách, za túto cenu zoženiete aj väčšiu ako pollitrovú fľašu. Fanúšikovia vodky sa môžu pokúsiť nájsť jej vietnamskú verziu, ktorá sa v obchodoch predáva za tri doláre.

Najlacnejšie európske mesto

Bosna a Hercegovina, Srbsko a Bulharsko.  Všetky vymenované krajiny sú susedia, a tak majú podobné ceny alkoholu. Hlavné mesto Bulharska Sofia je európske najlacnejšie mesto, čo určite poteší každého, kto rád skúša alkohol v cudzích krajinách.

Dobré pivo v reštaurácií kúpite za 1,50 eura a za tvrdý alkohol zaplatíte len o trochu viac. V lokálnych obchodoch za pivo nezaplatíte takmer nič. Fľašu domácej vodky kúpite za 3 eurá.

Krajina tequily

Pred desiatimi rokmi bolo Mexiko známe ako krajina, kde sa môžete ľahko opiť. Nájsť najlacnejší alkohol je však dnes o trochu ťažšie, hlavne v miestach zaplnených turistami. Ak nechcete platiť americké ceny, musíte vyhľadať miesta, ktoré sú populárne medzi miestnymi.

tequila_Mexiko

Niekedy stačí zájsť o ulicu ďalej, niekedy to bude stáť trochu viac úsilia, ale odmenou vám bude miestne pivo za jeden dolár. A čo je najlepšie, za rovnakú cenu zoženiete aj drink tequily.

Ak ste si už vybrali krajinu, do ktorej sa vyberiete objavovať najlacnejší alkohol,  nezabudnite na staré dobré pitie s mierou. Potom by sa mohlo stať, že si na párty zabudnete peňaženku, foťák alebo pas, a to za lacné poldeci nestojí.

Zabudli ste sa v krajine s lacným alkoholom, ktorá sa nenachádza v tomto článku? Napíšte nám do komentára 🙂 . Ak ste sa náhodou zabudli doma, môžete si užiť párty s akciami od Sveta nápojov .

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com