Margarita je jeden z najznámejších miešaných drinkov na svete. Patrí medzi ikony rovnako ako Sex on the Beach, B52, Mojito alebo vodka s Martini (pretrepať, nemiešať!). A navyše je to prvý koktejl, ktorý namiešali vo vesmíre. Chcete vedieť, ako si ho pripraviť podľa originálneho receptu? Tak čítajte ďalej.

Miešaný nápoj, ktorý má svoj sviatok

Viete, že 22. februára máte dôvod na oslavu?

Každý rok totiž v tento deň oslavujeme veľmi dôležitý sviatok každého milovníka miešaných drinkov: Svetový deň Margarity. Tento koktejl patrí medzi najznámejšie a najobľúbenejšie na svete. Pre veľa ľudí je vstupnou bránou do mixológie, pretože je v podstate veľmi jednoduchý – ale mnohé jeho varianty dokážu byť veľmi zaujímavými a efektnými nápojmi aj pre skúsených barmanov.

Pravá Margarita sa skladá spolovice z tequily, takže nečudo, že výrobca mexického nápoja z agáve, firma José Cuervo, sa rozhodla osláviť tento sviatok skutočne vo veľkom. A to tak, že namixujú prvú Margaritu vo vesmíre.

Ako sa na to pripravovali, a hlavne ako to celé zvládli, si môžete pozrieť na vlastné oči v tomto videu:

Originál je len jeden

Pri voľnom páde zo stratosféry môžeme povedať, že sa určite dosť dobre premiešala. 😉

Čo vy na to? Chceli by ste ochutnať, ako chutí Margarita z vesmíru?

S takouto „stratosférickou Margaritou“ vám asi nepomôžeme. Ale určite si s našou pomocou dokážete namiešať tú originálnu. Nie je sa čoho báť, je to skutočne jednoduché!

Recept na klasickú Margaritu:

  • pár kvapiek sirupu z agáve (u nás postačí aj cukrový sirup alebo čokoľvek iné sladké, na čo máte chuť)

Na začiatok si necháme vychladiť pohár na Margaritu, pokým sa po vytiahnutí nezačne sám od seba rosiť (nie je to nevyhnutnosť, ale vyzerá to úžasne!). Okraj pretrieme kúskom limetky a potom vonkajšiu stranu okraja namočíme do soli.

V šejkri zmiešame tequilu, Cointreau, limetkovú šťavu a podľa chuti pridáme sladký sirup. Všetko pretrepeme a lejeme na ľad do pohára. Podávame s kolieskom limetky.

recept - margarita

Jeden drink, tisíc variantov

Okrem klasického spôsobu existuje ešte jeden legitímny spôsob, ako si vychutnať tento drink: mrazená Margarita. Rozdiel je v tom, že dáte všetky ingrediencie nie do šejkra, ale do mixéra – aj s ľadom. Vznikne vám alkoholická, neskutočne chutná ľadová drť.

Samozrejme, že na jeden z najznámejších drinkov vôbec existuje nespočetné množstvo variácií. V krátkosti spomenieme len tie najznámejšie a najzaujímavejšie:

  • Zlatá Margarita sa robí zo zlatej tequily namiesto striebornej. Namiesto Cointreau sa používa likér Grand Mariner, ktorý sa viac hodí k bohatšej chuti zlatej tequily.
  • Pivná Margarita, kde sa Cointreau nahrádza pivom.
  • Veľmi efektná Modrá Margarita, v ktorej je namiesto Cointreau použitý neónovo modrý likér Blue Curacao.
  • Grepová Chilli Margarita. Namiesto Cointreau použijete také isté množstvo grepovej šťavy a v sladkom sirupe vyvaríte jednu chilli papričku. Skutočný diablov vynález.

S Margaritou sa skutočne nie je čoho báť. Vyskúšajte si ju namiešať počas vašej ďalšej párty a uvidíte, ako dostanete všetkých svojich kamošov do kolien!

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com