Alkohol a Budapešť jednoducho idú dokopy. Bývalé centrum monarchie je v súčasnosti mestom barov a lacného pitia, z ktorého však neustále dýcha história. Neraz sa počas poriadnej párty v Budapešti môžete prichytiť pri tom, ako pijete pivo v polorozpadnutej krčme.

Nočný život v hlavnom meste Maďarska je v neustálom pohybe. Pulzujúce štvrte lákajú skupinky domácich a turistov na tradičné jedlo a najlacnejší alkohol. V týchto ruinách si ho vychutnáte ako pravý Maďar.

szimpla budapest

Legendárna Szimpla Kert

Vôbec prvá ruinová krčma, po maďarsky nazývaná romkocsma, v Budapešti. Nájdete ju v židovskej štvrti a za roky existencie sa stala známym, no, bohužiaľ, aj turisticky obľúbeným miestom. Kultúry však ponúka mnoho.

Zatiaľ čo na letnej terase si pozriete nezávislý film, vo vnútri sa bude odohrávať akustický jamming. Zo stien na vás odvšadiaľ kričí nápaditý street art, ktorý si najlepšie vychutnáte s vychladeným pivom a čerstvým jedlom za priateľské ceny.

Pivná záhrada Anker’t

Tento pub, alebo skôr kultúrne stredisko, musí navštíviť každý. V lete sa tu organizujú najrôznejšie eventy od slam poetry až po koncerty undergroundových DJov. Minimalizmus a dobré jedlo tvoria z Anker’t jedno z najviac „must see” miest v Budapešti. Prirátajte k tomu skvelé maďarské pálenky za ešte lepšie ceny a viete, že najbližšie cestujete do Maďarska.

romkocsma budapest

Kuplung ako stvorený na horúce leto

Ďalšia skvelá krčma v ruinách v sebe skrýva naozaj mnoho. Združuje najpestrejšie skupiny umelcov zo všetkých oblastí, ktorí sa môžu v priestoroch kreatívne vyblázniť. Možno aj preto na vás zo stien budú zazerať uletené kresby veľrýb a lustre v tvare medúz.

Kuplung je ako stvorený na relax, sledovanie futbalu na obrovskom plátne alebo obyčajné popíjanie na Slovensku stále podceňovaného, no inak skvelého maďarského vína.

Cenovo dostupný a kvalitný alkohol

V Budapešti sa sústreďujú všetky možné druhy vín, páleniek, ktoré sa skvelo snúbia s výdatnou a ostrou gastronómiou. Tradičnú a jemnú barackpálinku z marhúľ musíte vyskúšať aspoň raz v živote. V kategórií vín zase Maďarsko patrí medzi európske veľmoci a už dávno nie je iba o sladkom tokajskom. Rozmanitosť a tradičná výroba spolu s najlacnejším alkoholom a atmosférou vytvárajú z Budapešti ideálnu letnú destináciu pre pártychtivých foodies.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com