Neviete sa dočkať leta? Pripravte si známy drink Sex on the Beach a letná atmosféra príde priamo k vám domov.

Úžasne sladkastá chuť, oranžovo-červené sfarbenie a názov, ktorý evokuje horúce letné noci. Presne to charakterizuje jeden z najznámejších drinkov s názvom Sex on the Beach.

 

Z histórie sexy drinku

 

Kde inde by mohol vzniknúť nápoj Sex on the Beach, ako na pláži vo Fort Lauderdale na Floride. Práve tu v roku 1987 namiešal mladý barman Ted Pizio prvýkrát tento kokteil. Ľuďom okamžite zachutil, preto sa hneď začali pýtať na jeho názov. Ten však nevedel ešte ani samotný barman Ted. Stačilo sa však zamyslieť nad dôvodom, prečo mladí každoročne navštevujú floridské pláže, a názov bol na svete. Sex on the Beach! Niektorí však tvrdia, že tento drink vymysleli práve študenti, ktorí trávili na floridskej South Beach v Miami svoje voľné dni medzi letným a zimným semestrom.

 

Názov, ktorý vzrušuje i pohoršuje

 

Nie všetkým ľuďom a národom názov drinku vyhovuje. Preto sa v niektorých krajinách môžete stretnúť aj s rôznymi inými pomenovaniami tohto kokteilu. Ak teda uvidíte v nápojovom lístku Fun on the Beach alebo Sand in your Shorts, vedzte, že ide stále o ten istý drink. Sex na pláži, zábava na pláži alebo piesok vo vašich trenkách z toho dôvodu chutia rovnako.

 

Atmosféra floridskej pláže vo vašej obývačke

 

 

Recept_Sex_on_the_beach

Príprava tohto typického letného drinku je naozaj jednoduchá, preto by ju mal zvládnuť skutočne ktokoľvek. Ako mnoho iných, tak aj tento kokteil má však mnoho variantov. Prinášame vám teda jeho najznámejšiu verziu.

 

Potrebujeme:

 

  • 4 cl Absolut vodky

  • 2 cl broskyňového likéru

  • 6 cl pomarančového džúsu (niekedy sa pridáva aj ananásový džús)

  • 6 cl brusnicového džúsu

  • niekoľko kociek ľadu

 

Postup prípravy:

 

Vyšší užší 3 dcl pohár naplníme do jednej tretiny ľadom. Potom začneme pridávať ingrediencie. Najprv do pohára nalejeme vodku, potom broskyňový likér, pomarančový džús a nakoniec brusnicový džús. Hotový kokteil ozdobíme plátkom pomaranča alebo ananásu. Tí kreatívnejší môžu drink ozdobiť aj papierovým dáždničkom. Nezabudnite pridať miešadlo a slamku. A potom si už len pokojne vychutnávajte tento vynikajúci letný drink v pohodlí vášho domova.

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com