Ste milovníci vodky? Potom vás iste bude zaujímať rebríček tých najobľúbenejších na svete za uplynulý rok 2015.

1.Smirnoff

Absolútnym víťazom tohto rebríčka je vodka Smirnoff. Čo o nej povedať?

S nápadom výroby Smirnoffu prišiel Piotr Smirnov. Dá sa o ňom nájsť viacero zaujímavostí, napríklad, že chcel vodku predať aj samotnému cárovi Ruska. Alebo to, že pouličným žobrákom zaplatil jedlo a pitie a oni za to na oplátku šírili jeho vodku po uliciach Moskvy. Predstavte si, fungovalo to.

2. Absolut

Za zmienku stojí jej zakladateľ, Švéd Lars Olsson Smith, ktorý okrem iného zdokonalil aj proces destilácie. Vodku Absolut sa mu podarilo pretlačiť na trh v roku 1879, čo je už teda dosť veľa rokov dozadu.

3. Khortytsa

Pripomína vám jej názov niečo, čo ste už počuli? Je totiž pomenovaná po najväčšom ostrove na rieke Dneper na južnej Ukrajine – Chortycia.

4. Khlibnyi dar

Ukrajinská fľaša, ktorá v sebe skrýva okrem fermentovaných obilných zŕn aj nádych voňavého medu, chleba a ovocia. V Spojených štátoch ju nájdete len ťažko.

5. Zubrowka

Poliaci sa tiež majú čím pýšiť! Ochutená vodka Zubrowka sa vyznačuje hlavne tým, že sa do nej pridáva špeciálna aromatická rastlinka Tomkovica voňavá. V indiánskych rituáloch má očisťujúci, až posvätný účinok.

6. Pyat Ozer

V prvej desiatke nemôže chýbať sibírska vodka, s ktorou by ste prežili aj tú najkrutšiu ruskú zimu. Obzvlášť dobre chutí napríklad s typickým ruským jedlom – stroganinou.

7. Svedka

Je známa a aj „preslávená” reklamami so ženským robotom. So „sexbotom” vypúšťala ku kampaniam aj provokatívne slogany, a tak sa stala často diskutovanou značkou vo svojej brandži. Veď posúďte sami, ako na vás sexi robot-ka pôsobí.

8. Krupnik

Je nielen medzi top predávanými značkami vo svete, ale Krupnik je absolútnou jednotkou na trhu v Poľsku. U nás nie je táto vodka príliš známa. Skôr ste mohli počuť o Krupnik likéroch z tradičných poľských bylín a medu.

9. Skyy vodka

Je to americká prémiová značka a je charakteristická výrazným modrým dizajnom fľaše. Podstupuje štvoritú destiláciu a trojité filtrovanie, čo jej zaručuje veľmi čistú a jemnú chuť.

10. Grey Goose

Grey Goose je pomerne mladá vodka, lebo vznikla iba v roku 1996. Paradoxom je, že vodka sa vyrába vo Francúzsku, ale jej zakladateľ je Američan Sidney Frank. Je to však iba z dôvodu, aby sa spájala s niečím výnimočným a luxusným. Žiadne iné prepojenie na Francúzsko tu nehľadajte.

2020 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com