Nejedného z nás už zlákala neodolateľná chuť a aróma skvelého koňaku. Ak vaše zmysly a chuťové bunky očaril práve koňak Gautier, nemusíte sa vôbec čudovať. Tento koňak patrí medzi najkvalitnejšie na trhu, a preto sme sa rozhodli napísať vám o ňom všetko dôležité. Spomenutú chuť a arómu však opísať nemôžeme, tie musíte odhaliť sami. 

1. Stáročná tradícia

Korene koňaku značky Gautier nájdeme vo Francúzsku v 16. storočí. Koňak nesie meno podľa rodiny, ktorá ho vytvorila. Vďaka dlhému vývoju a tradícii v jeho výrobe si koňak Gautier vyslúžil prestížne miesto v rebríčku najlepších a najobľúbenejších koňakov. Svojou chuťou a pôvodnou receptúrou vás v mysli vráti do čias 16. storočia v nádhernom a romantickom Francúzsku.

2. Úzko špecifický alkohol

Máloktorý typ alkoholu si vyslúži takú česť, že sa okrem obľúbeného nápoja stane aj zberateľským artiklom. Často počúvame o zbierkach archívnych vín za milióny eur, no nájsť zbierku piva či vodky už nie je také jednoduché. S koňakom je to však iné. Zberateľstvo koňaku je obľúbené medzi mnohými milovníkmi drahého alkoholu

Koňak

3. Jedinečnosť v každej fľaši

Neviete, čo znamenajú písmenká a značky na fľaške? Prečítajte si toto jednoduché vysvetlenie:

  • VS (Very Special) – doba zrenia v dubových sudoch je dva roky,
  • VSOP (Very Superior Old Pale) – doba zrenia sa pohybuje od 4 až do 6 rokov,
  • XO (Extra Old) – presahuje 6-ročné zrenie,
  • Vieille Réserve či Hors d’age – typické pre najstaršie, a tým pádom aj najhodnotnejšie koňaky.

4. Rodisko vás očarí

Tým z vás, ktorým sa podarí navštíviť rodné mesto koňaku Gautier, sa naskytne nezabudnuteľný pohľad na krásne prostredie mestečka Aigre na rieke Osme. Koňak Gautier dozrieva vo vodnom mlyne z 18. storočia. Mestečku Aigre sa hovorí aj „malé Benátky“ regiónu Charente. Blízkosť vody a z toho vyplývajúca vlhkosť a teplota v pivniciach prepožičiavajú koňaku jeho charakteristickú a nezameniteľnú chuť.

5. Ktorý si vybrať?

Ideálne každý! Každý typ koňaku uvedený v bode číslo 3 má špecifickú chuť. V našej ponuke nájdete, samozrejme, aj darčekové balenia v podobe rybárskej siete a svietnika. Gautier patrí medzi prestížny alkohol, vďaka čomu je vhodný aj ako originálny darček. Pri gratulácii s fľaškou tohto koňaku v ruke si hanbu určite nespravíte. Výber je len na vás!

2020 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com