Chystáte sa na letnú dovolenku do niektorej z vychýrených metropol? Zistite, koľko zaplatíte za pivo, víno či poldecák tvrdého v známych mestách. Kde váš potešia najlacnejším alkoholom?

Ak už ste na dovolenke, občas si chcete vyjsť do baru či reštaurácie na dobré jedlo, aperitív či vínko. Ceny za hranicami Slovenska však zďaleka nemusia byť také ako u nás. Môžu byť o dosť drahšie, ale aj lacnejšie.

Britská pošta spravila zaujímavý prieskum, do ktorého zahrnula 16 európskych krajín a porovnala ceny ich alkoholov. Sústredila sa na 12 vybraných alkoholických nápojov. Výsledky tohto prieskumu boli vskutku prekvapivé. Zverejnil ich anglický denník The Independent.

Tu sú najzaujímavejšie fakty:

  • Medzi najdrahšou a najlacnejšou krajinou bol rozdiel 43 libier (48,7, eur).
  • Na chvoste rebríčka sa ocitlo španielske letovisko Marbella, ktoré predstavuje so 72 librami (81 eurami) najdrahšiu destináciu prieskumu.
  • Tretie miesto obsadilo mesto v Poľsku – Krakow (34 libier – 38,5 eur), za ním na druhom mieste nasledovala Budapešť s 30 librami (34 eurami).

Najlacnejší alkohol majú Pražáci

Víťazom prieskumu sa stala Praha, kde turista priemerne zaplatí za alkohol iba 29 libier (takmer 33 eur).

Dovolenkujte, ale preverujte

Lichotivé sumy letných drinkov určite potešia každého z nás. No nie vždy by sme sa mali pozerať iba to, čo je najlacnejšie. V niektorých prípadoch by vás lacná napodobenina alkoholu mohla vyjsť draho. Preto ak zavítate do niektorej z exotických krajín, trikrát si preverte, čo pijete.
Možno vás zaujme článok o tom, v akých krajinách si na alkohole určite nepochutnáte.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com