Kto nezažil párty s Captainom Morganom, ani nevie, o čo prichádza. Skratkou „kapitán“ sa tento nápoj kombinuje rôzne. Ako, to sa už dočítate v odpovediach od našich respondentov.

 

V ankete sme sa našich respondentov pýtali, s čím im Captain Morgan najviac chutí a ako často ho pijú. Z odpovedí sme vybrali tri najzaujímavejšie.

S kolou alebo čistý…zážitok istý

Dajte si s nami kvalitný rum

Dajte si s nami kvalitný rum

Takto sa vyjadril 27-ročný Jozef:

Captaina Morgana som si obľúbil až v práci s kolegami. Akosi som sa nechal stiahnuť touto kapitánovou vlnou. A teda pijeme ho, keď niekto oslavuje narodeniny, čiže pomerne často. Najradšej mám tmavý a s kolou alebo čistý.“

Kapitán s kolou je možnosť, ktorou nič nepokazíte. V kolovej príchuti ešte viac vyniknú jeho odtiene vanilky. Na oficiálnej stránke Morgana odporúčajú miešať ich v pomere 1: 2,5. To znamená, že poldecový panák alkoholu by ste mali zaliať 1,25 dcl koly. Samozrejme, môžete si to upraviť podľa vlastnej chuti.

Cuba Libre

Cuba Libre – osviežujúci drink

Cuba Libre, Mojito či Mai Tai

Lenka, 25 – „Kapitána mám najradšej ako jednu z hlavných ingrediencií drinku Cuba Libre, prípadne mi nevadí ani samotný alebo s dobre vychladenou kolou. No a ako často? Keď sa v mojom prípade pije tvrdý alkohol, tak sa pije jedine kapitán. Čiže…možno raz za mesiac, dva? Závisí od frekvencie sviatkov a narodenín v danom mesiaci.”

Skvelou voľbou je piť kapitána ako súčasť miešaného drinku. K najobľúbenejším chladeným kokteilom s rumom patrí okrem Cuba Libre aj Mojito alebo Mai Tai. Aj v prípade Lenky je kapitán pijatikou na narodeninových oslavách.

Pomarančový džús? Prečo nie

Kristína, 24 – Kapitána pijeme v partii pri „umiernených“ žúrkach, vtedy, keď sa nechceme opiť. Minule sa nám osvedčilo zapíjať ho pomarančovým džúsom. Stačí ho trochu podržať v ústach a potom sa napiť džúsu. Budete mať v ústach sladkú chuť ako po cukríkoch. 🙂

Kyslé uhorky

Kyslé uhorky a Kapitán?

Čo dnes neexistuje, to rýchlo niekto vymyslí. A je to dobre. Prečo nevyskúšať kapitána, trebárs aj s kyslými uhorkami. 🙂

No na záver nám nedá dodať, že ho pite s mierou, ktorú zvládate. Mierne popíjanie celý večer je niekedy nebezpečnejšie ako tri panáky, ktoré si jednorazovo „strelíte“.

Na zdravie!

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com