Ubehlo už viac ako 150 rokov, čo sa na Liptove vyrobila prvá fľaša slovenskej Nicolausky. Jej čistá a jemná chuť je ideálnou súčasťou miešaných nápojov. Poďme sa pozrieť na tri z nich, ktoré vás v prípade, že ju máte radi, potešia a osviežia.

Tvorcovia Nicolaus vodky nás lákajú na rôzne druhy. Okrem jedinečnej čistej vodky máte na výber z desiatok príchutí – limetka, mango, čierne ríbezle či grapefruit. Inšpirujte sa niektorým z týchto troch receptov, ktoré zvládne pripraviť akákoľvek laická ruka.

Prečítajte si o jej histórii: Nicolaus vodka: Stálica so 150-ročnou tradíciou

1. S „energeťákom“

Nicolaus extra jemná vodka je vyrobená z obilného liehu, prefiltrovaná cez aktívne striebro a obohatená o číru tatranskú vodu. Toto všetko prispieva k jej neodolateľne jemnej chuti. Svedčia o tom medaily zo svetových súťaží, ktoré získala – ako World Spirits Award alebo International Spirits Challenge.

Na prípravu drinku „Extra Bill“ potrebujeme:

Ako postupovať?

Pohár naplníme ľadom a pridáme vodku s energetickým nápojom. Po premiešaní podávame so slamkami.

2. S hroznovou šťavou

Príprava:

Postup:

Postup je rovnaký ako pri prvom recepte. Do pohára s ľadom pridáme ostatné prísady. Vrch pohára môžeme dozdobiť limetkou.

3. So zmrzlinou

Pri prechádzke ulicami môžeme vidieť prvých odvážlivcov s kornútkami zmrzliny. Ak ešte nemáte na túto chladnú pochúťku odvahu, pripravte si chutný zmrzlinovo-alkoholový drink priamo u vás doma.

Potrebujeme:

  • 30 ml Nicolaus Pomegranate & Raspberry vodky,
  • pár kvapiek horkej čokolády,
  • 70 – 80 g vanilkovej zmrzliny,
  • 50 ml 33 % smotany,
  • štipku škorice,
  • 10 g práškového cukru,
  • ľad.

Ako na to?

Postupne pridajte všetky prísady aj s ľadom. Využite šejker a mixujte, až pokým sa zmrzlina a smotana nespoja. Výsledný drink ozdobte malinami a škoricou.

Páčili sa vám uvedené recepty? Alebo robievate nejaké iné? Dajte nám o nich v komentároch vedieť.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com