Slovensko je malebná krajina s mnohými krásami. Tí, ktorí tu nežijú, s nadšením v tvári obdivujú veci (alebo ľudí), ktoré sú Slovákom celkom bežné. Pripomeňme si ich bližšie.

Aj keď je Slovensko malá a v zahraničí nie natoľko významná krajina, dozaista sa v nej dajú nájsť veci, na ktoré by mal byť hrdý každý, kto tu žije. Naše najkrajšie prírodné úkazy, ako aj národné jedlá či alkohol, vyhľadávajú turisti z rôznych kútov sveta. Poďme si pripomenúť pár znakov Slovenska, ktorými sme známi široko-ďaleko za hranicami.

Prečítajte si: Cestujete? Ochutnajte typický alkohol týchto piatich krajín sveta

1. Bryndzové halušky nie sú jediné

Najznámejším jedlom, ktoré sa spája s našou krajinou, sú bryndzové halušky, ale priznajme si, že naše salaše ponúkajú omnoho viac. Turisti si radi pochutnávajú na korbáčikoch a oštiepkoch, ale určite nepohrdnú ani dobrou kačicou alebo husou. Ak im ako dezert ponúknete kysnutý koláč – taký, ako od starej mamy, získate si ich na svoju stranu všetkými desiatimi.

2. Malebná príroda, história a wellness

Slovensko nie je iba naše hlavné mesto, kde veľa zelene nenájdeme. Zájdime do jaskýň, k jazerám, do národných parkov Tatier alebo si prezrime naše kultúrne pamiatky. Videli ste Oravský hrad, ktorého exkurzia trvá s výkladom až 2 hodiny? Máte pochodené chodníčky v Tatrách? Naši turisti ich zbožňujú. Čoraz lákavejšie sú pre nich wellness pobyty, ktoré sa u nás množia vďaka našim minerálnym prameňom.

3. Ženská krása nevídaná

Nemusíme si klamať, najkrajšie ženy sa rodia na Slovensku. Znie to trúfalo, ale stačí vyjsť do zahraničia a potom sa poprechádzať po slovenských uliciach. 🙂 Samozrejme, každý má iný vkus, ale všeobecne sa o Slovenkách vraví, že sú jednými z tých najkrajších.

4. Tatratea, borovička a domáca pálenka

Tradície si nepustíme ani pri alkohole. V našich končinách vznikajú destiláty, ktorým máloktorý turista odolá. Na dedinách vás pohostia domácou pálenkou zo slivky či marhule, na Spiši si pochutnáte na borovičke a v tatranskom regióne zase na Tatratea – 30 – 70 % koncentráte liehu, čierneho čaju, korenín a byliniek. Starostlivo pokryté máme celé Slovensko. 🙂

Krásy Slovenska treba spoznávať, vyhľadávať a občas aj piť. 🙂 Ak dostanete chuť na alkohol, ktorý je nášmu kraju vlastný, skúste šťastie v našom e-shope. Nájdete v ňom mnoho fľašiek tradičného, ale aj zahraničného alkoholu.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com