Vôni a chuti koňaku už podľahlo mnoho ľudí. Právom mu teda patrí titul jedného z najkvalitnejších alkoholov na trhu. Dnes budeme písať o koňaku Gautier, ktorý si vo svojom memoári nesie bohatú históriu. Vďaka mestu Aigre, kde sa vyrába, patrí medzi prestížne koňaky.

Koňak Gautier je známy už od 16. storočia a jeho vznik sa spája so samotným kráľom Ľudovítom XV. Francúzsky kráľ udelil Gautieru kráľovské povolenie. Koňak založila rodina Gautierovcov, ktorá ho má vo svojich rukách už viac ako desať pokolení.

V článku vám chceme predstaviť koňaky značky Gautier, ktoré máme vo svojej ponuke my. Priblížime vám ich chuť a drobné rozdiely, ktoré sú, samozrejme, prirodzené.

Špecifickú chuť dáva koňaku zrenie v dubových sudoch. Podľa rozdelenia, ktoré sprevádza koňaky, znamená značka VS (Very Special) dobu zrenia 2 roky.

Tento vyvážený koňak z našej ponuky v sebe ukrýva niekoľko chutí. Cítiť v ňom ovocie, vanilku, ale aj korenistú chuť. Charakterizuje ho zlatožltá farba a luxusná fľaška. Spomedzi koňakov Gautier je z tej nižšej cenovej kategórie.

gautier-vs

Dlhšia doba zrenia tohto koňaku sa odrazila na jeho kvalite a chuti. Niet sa čomu čudovať, veď sa vyrába z toho najkvalitnejšieho hrozna z oblasti Grand Champagne. Najvýraznejšou odrodou, ktorá ho tvorí, je „Ugni blac“. V jeho chuti neprehliadnete sladkú chuť vanilky so sušeným ovocím.

gautier-vsop

Koňak predstavujúci najdlhšie zrenie v dubových sudoch (6 rokov) má názov Gautier XO Gold & Blue. Stačí sa pozrieť na jeho vzhľad a hneď vidíme, že vyzerá ešte luxusnejšie ako predchádzajúce koňaky. Cítiť v ňom kvety a škoricu. Spomedzi spomínaných koňakov je najdrahší.

gautier-xo-gold-blue.

A čo vy?

Máte radi značku Gautier alebo radšej dávate prednosť iným druhom koňaku? Dajte nám vedieť, ktorý z koňakov je váš obľúbený. Ak sa chcete inšpirovať, hľadať môžete aj v našom e-shope, kde predávame koňaky za výhodné ceny.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com