Tequila, o ktorej vám dnes povieme množstvo zaujímavostí, je úplne unikátna. Nazýva sa kah tequila a spája sa s 3000 rokov starou tradíciou severoamerickej krajiny – Mexika.

Dušičky po mexicky

Tak, ako sa u nás slávi Sviatok všetkých svätých, aj Mexičania majú sviatok, kedy si uctievajú duše zosnulých. Je však o dosť odlišný od toho, ktorý sa uznáva v katolíckej cirkvi. Mexičania veria tomu, že duše nebožtíkov neskončia v nebi ani v pekle, ale jednoducho odídu do iného sveta s názvom Mictlán, kde vládne pán a pani smrti. Deti po smrti odchádzajú do svojho vlastného sveta (Chichihuacuauhco), kde zo stromov tečie mlieko.

Tento sviatok na počesť mŕtvych sa v Mexiku nazýva „Diá de Muertos” a je tradovaný od čias Aztékov. Zosnulí sa ževraj 1. a 2. novembra vracajú na svet, aby sa „porozprávali“ so svojimi živými príbuznými.

Oslava MuertasOslavy s oltármi, kostýmami a špeciálnym jedlom

Keď sa povie Diá de Muertos, tak to znamená bohaté oslavy, veľa jedla a rozmanité kostýmy. Doma či na verejných priestranstvách sa stavajú oltáre mŕtvych (ofrendy), ktoré sú ozdobené kvetmi, sviečkami, fotkami, jedlom. Medzi najznámejšie pochutiny patria cukrovinky v tvare lebiek či sladké pečivo zvané „Pan de Muerto“. Ľudia neraz strávia na cintoríne celú noc, aby si zosnulých uctili a „porozprávali“ sa s nimi.

Smrtka ako inšpirácia dizajnu

Možno si kladiete otázku, ako súvisí mexický sviatok s našou unikátnou fľaškou kah tequila. Spojovníkom medzi nimi je smrtka „Calavera Catrina“, ktorá je symbolom celého sviatku a zároveň dizajnom tequily. Karikatúra smrtky bola vytvorená mexickým karikaturistom Jose Posadom ešte v 20. storočí. Kah tequila sa ňou inšpirovala, aby priniesla niečo nové a vzdala úctu Mexiku.

Kah tequila – pravá mexická tequila, akú nikde inde nenájdeteDizajn fľaše

Na kah tequile je výnimočné to, že každá jedna fľaška je maľovaná ručne, a teda je o trochu odlišná od tej predchádzajúcej.

Je spracovaná zo 100 % modrej agáve, čo zaručuje jej kvalitu a chuť. V našom e-shope máte na výber z niekoľkých druhov – Anejo, Blanco a Reposado.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com