Z hlbín čistej severskej vody, ktorá sa mieša s destilátom z šesťradového jačmeňa, vzniká jemná chuť vodky Finlandia. V čom je nenapodobiteľná nielen jej chuť, ale aj nová kampaň?

Občas by ste možno radi vymenili ten opakujúci sa stereotypný život, ktorý má presne vyhradené časy a deadliny, za niečo dobrodružnejšie. Namiesto toto by ste dovolili dýchať snom a fantázii a šli za potulkami do neznáma. Predstavitelia fínskej vodky Finlandia to zrejme vytušili a spolu s kreatívnou agentúrou Wieden+Kennedy a režisérom Siri Bunfordom predstavili kampaň s príbehmi zaujímavých ľudí, ktorí vás majú inšpirovať k životu tiež nie úplne obvyklému.

„1000 years of less ordinary wisdom”

Finlandia_Vodka_Splash11. júna spustila Finlandia kampaň s názvom 1000 years of less ordinary wisdom (1000 rokov neobyčajnej múdrosti). Vo videu sa ponoríte do napínavej hudby a príbehu 14 ľudí, ktorá vám v krátkych úsekoch ukážu kúsok zo svojej profesie. K tomu pridajú inšpiratívny odkaz. Idea je brilantne dotvorená tým, že vek prezentovaných osobností spolu vytvára magických 1000 rokov.

V čom tkvie múdrosť Finlandie

Od začiatkov sa vyrába vo fínskom meste Rajamäki. Kampaňou sa vodka Finlandia snažila podporiť vlastnú výnimočnosť chuti. Ako jediná sa totiž po procese destilácie zmieša s neprefiltrovanou ľadovcovou vodou, ktorá obsahuje mnoho minerálnych látok. Fínsko je predsa známe svojím čistým životným prostredím a jeho vodka je tým najjasnejším príkladom.

Na nevšedný život!

Nečakajte ďalšie tuctové video, pri ktorom si zívnete, ale príbeh, dramatično a viac i menej známe tváre so zaujímavými životnými líniami. Napríklad 67 ročný Theo Jansen, kinetický sochár, ktorý vytvára napodobeniny zvierat pohybujúce sa len prostredníctvom vetra, vás povzbudí, aby ste realizovali svoje nápady. 34-ročná vulkanologička Tobba vám prináša odkaz, aby ste sa včas naučili spoznať, kedy odísť.

Môžete čakať aj herecké hviezdy ako tretieho najsilnejšieho muža sveta, v súčasnosti postavu Games of Thrones – Hafthora Júlíusa Björnssona, A tiež navždy mladú, 93-ročnú módnu ikonu Iris Apfel, ktorá svojím aktívnym postojom inšpiruje tisícky ľudí po celom svete.

V závere si spolu v tvorcami pripijete na Nevšedný život. Určite sa oplatí pozrieť video až do konca. Veď posúďte sami.

Rýchly tip na drink

Vodku môžete kombinovať so šťavami rôznych príchutí alebo si ju vychutnať úplne čistú. Aby sme neostali len pri faktoch, vyskúšajte chuť vodky Finlandia podľa tohto jednoduchého a rýchleho receptu:

  • 0,04 dcl vodky,

  • 0,2 dcl jahodového džúsu,

  • Monin jahoda sirup,

  • ľad.

Značku Finlandia poznáme pod heslom: Ži veľkolepo, pi zodpovedne. Pite s rozumom a objavte chuť nevšednosti na vlastnej koži na Svetnapojov.sk.

2019 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com