Snáď pre nikoho nie je prekvapením, že nie všetci Američania sú spokojní so svojím novým prezidentom. A nie sú to iba obyvatelia, ale ani veľké spoločnosti sa neboja vyjadriť svoj názor. Najnovšie sa toho vtipne chopila aj Smirnoff vodka.

Na rôznych miestach v Amerike najnovšie môžu obyvatelia obdivovať takéto bilboardy s nápisom:

„Vyrobené v Amerike. Ale radi sa s vami pod prísahou porozprávame aj o našich putách k Rusku.“

Vtip tejto novej kampane sa skrýva v tom, že si uťahuje z výrokov prezidenta Trumpa. Bývalý riaditeľ FBI James Comey totiž počas svojho výsluchu pred americkým senátom naznačil, že prezident Trump ho zbavil funkcie preto, že vyšetroval ruské zasahovanie do prezidentských volieb v roku 2016, z ktorých vyšiel práve Trump ako víťaz.

No a prezident Trump sa vyjadri, že je ochotný o svojich stykoch s Ruskom hovoriť, ale len pod prísahou. No a netrvalo dlho a vodka Smirnoff sa toho chytila. Vtipné je na tom aj to, že samotná vodka vznikla v Moskve.

Made in America

Americká vodka s ruskými koreňmi

Vodka Smirnoff patrí medzi najväčších priekopníkov predaja vodky v USA. História vodky Smirnoff sa začala písať v Moskve v roku 1864. Vtedy tu založil pálenicu na vodku Pyotr Smirnov, ktorý začal distribuovať svoju vodku pod značkou P.A. Smirnov. Vodka začala pomerne rýchlo dominovať ruskému trhu a údajne bola cárovou obľúbenou. Ročne Pyotr Smirnov vyrobil až 4 milióny fliaš svojej vodky.

Počas októbrovej revolúcie v roku 1917 bola rodina Smirnovovcov nútená Rusko opustiť. Usadila sa na území dnešnej Ukrajiny, kde Pyotrov syn Vladimír začal nanovo predávať vodku, tentokrát však už pod dočasným názvom Smirnoff vodka. Ani zďaleka sa jej však nedarilo tak, ako tomu bolo v Rusku.

V tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia však Vladimír stretol Rudolpha Kunetta, ruského emigranta, ktorý bol úspešným biznismanom v New Yorku. Práve on sa zaslúžil o prinesenie ruskej vodky Smirnoff na americký trh. Hoci v jeho rukách sa jej až tak nedarilo, netrvalo dlho a po Smirnoff značke siahla iná firma, ktorá z nej urobila skutočného obľúbenca u Američanov.

Nech je váš názor na prezidenta Trumpa akýkoľvek, trocha vtipu a satiry je pre život potrebných. Čo si myslíte vy, prestrelila Smirnoff vodka alebo sa jej naopak tento výstrelok podaril?

Zdroj: www.foxnews.com

2020 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com