Koňak sa odjakživa zaraďoval medzi luxusný alkohol s dávkou elegancie. Je však rozdiel nájsť koňak za 30 eur a potom za sumu, ktorá sa rovná prepychovej vile. Neveríte, že takéto drahé koňaky existujú? V článku vám prezradíme, koľko stoja a zopár ďalších zaujímavostí.

Koňaky hodné kúpy auta majú niekoľko spoločných čŕt. Sú staré stovky rokov, namiešané tými najlepšími odborníkmi a ich dizajn pochádza z dielne prestížnych návrhárov. Prečítajte si o piatich z nich, ktoré sme vybrali spomedzi najdrahších koňakov sveta.

L’Art de Martell

Vznik koňaku L’Art de Martell sa viaže k udalosti z roku 1997, keď sa Hong Kong pričlenil k Číne. Dizajn tohto pomerne mladého koňaku má skĺbiť moderné umenie s tradičným vzhľadom koňakov v sklenených fľašiach. Navrhol ho prestížny francúzsky dom Daum. Stojí približne 5 000 dolárov.

Hine 250

V roku 2013 oslavoval výrobca Hine 250. výročie a pokrstil ho unikátnou limitovanou edíciou koňakov „Hine 250“. Luxusnú fľašku dopĺňa drevený obal pripomínajúci drahú šperkovnicu. Jeho cena kolíše od 8 000 do 18 000 dolárov.

Gautier Cognac 1762

Koňak s ručne napísanou etiketou sa predal online uchádzačovi za takmer 35 000 dolárov.

Croizet Cognac Leonie 1858

Koňak, ktorý vyrába rodina Croizetovcov, bol predaný za 156 700 dolárov v aukcii v septembri 2011.

Henri IV. Dudognon Heritage Cognac

Raritná a nenahraditeľná – tak sa dá nazvať úplne najdrahšia fľaška koňaku na svete, ktorá existuje od roku 1776 na počesť kráľa Henriho IV. Slávu a luxus neurčuje len jej cena, 2 000 000 dolárov, ale honosne vystrojená fľaška z 24-karátového zlata, pravej platiny a 6500 diamantov. Viac k nej asi nie je čo dodať. 🙂

Koňaky za rozumnejšiu cenu

Koňak bol v minulosti pitím kráľov a dnes si ho tiež vyberajú tí náročnejší zákazníci. Vychutnať si koňak je zážitkom, no nemusíte naň míňať tisícky eur. V našom e-shope nájdete koňaky známych značiek, ktoré vám ponúkajú to najlepšie z ich produkcie. Vyskúšajte Hennessy, Armagnac, Martell alebo Rémy Martin. Alkohol vám doručíme už do dvoch dní.

2020 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com