Vodka je jeden z najpopulárnejších alkoholických nápojov na svete. Medzi obľúbené lacnejšie varianty, najmä u študentov, patrí Nicolaus vodka. Okrem toho, že je to skvelý univerzálny alkohol, má aj mnohé iné, všestranné využitia.

Škvrny na koberci, zapáchajúce oblečenie a ďalšie problémy, ktoré z času na čas musí riešiť každý z nás. Na ich odstránenie sa používajú špeciálne prípravky a výrobky. Po prečítaní tohto článku sa však môže nedopitá fľaša Nicolaus vodky premeniť na univerzálny domáci prostriedok.

1.Vodka ako dezodorant

Ak na oblečení skončí alkohol, je to zvyčajne znamenie, že je čas ísť domov. Ak však nie je po ruke dezodorant, stačí oblečenie alebo topánky pokropiť vodkou. Tá nenecháva na oblečení chemickú vôňu a zabíja baktérie, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach.

2.Pomôže vám brániť sa pred hmyzom

Výskumy preukázali, že po pohári piva sme pre hmyz lákavejším cieľom. Rýchly spôsob, ako hmyz od seba odplašiť, je postriekať sa malým množstvom vodky. Priame postriekanie vodkou je najefektívnejšia metóda, avšak necháva zápach.

Na internete je mnoho návodov, ako vyrobiť repelent šetrnejší voči nosu.

3.Ako jednoducho odstrániť škvrny

Rozliate víno na koberci môže byť nepríjemný problém. Na škvrnu však stačí naliať trochu vodky a počkať pár minút. Naliať ale na koberec ríbezľovú Nicolaus vodku nie je dobrý nápad, keďže ochutené vodky obsahujú aditíva, ktoré by ste tepovali iba ťažko.

4.Predĺží život kvetom

Vodka môže byť pre kvety vo váze najlepším priateľom. Pár kvapiek do vody pomôže kvetom dlhšie ostať čerstvými. Platí však pravidlo ako pri konzumácií  vodky. Netreba to preháňať. 🙂

Kvety a vodka5.Čím lacnejšia, tým menej plesní

Vodka vďaka svojim vlastnostiam dokáže odstraňovať mikroorganizmy. Platí, že čím máme lacnejšiu vodku, tým je aj menej filtrovaná a efektívnejšia v ničení plesní.

6.Dokáže zničiť burinu

Ak vodke pomôže slnko, dokáže odstrániť aj burinu. Vodka  sa zmieša s dvoma šálkami vody a pár kvapkami mydla na umývanie. Burinu treba poliať za slnečného svetla, pretože v tieni to fungovať nebude.

7.Ústna voda nemusí byť iba z drogérie

Pitie vodky dostáva úplne nový rozmer, keď si uvedomíte, že má antiseptické vlastnosti  a dá sa z nej vyrobiť skvelá ústna voda. Vodku skombinujeme s pár kvapkami mäty, škorice alebo s olejom z čajovníka a po dvoch týždňoch je z toho ústna voda. Aj keď je v tom vodka, nesmie sa piť!

8.Vodka pre krištáľovo čisté okná

Všetko, čo stačí na vlastný čistič okien je vodka, čistá voda a noviny. Vodku zmiešanú s vodou stačí rozstreknúť na okná. Novinami sa okno utiera, kým nezmiznú všetky šmuhy a ostane lesklé.

9. Vylepšite svoj šampón

Aj vlasy majú radi vodku! Vodka obsahuje málo pH a trochu vodky v šampóne pomáha z vlasov lepšie zmyť mastnotu a ozdravuje ich. A áno, vlasy potom nie je cítiť ako prázdnu fľašu vodky.

10.Už ma vidíš?

Vypil si málo vodky a už zle vidíš?  Možno to bude tým, že si si ráno zabudol vyčistiť sklo na okuliaroch. Roztok, ktorý tvorí z polovice vodka a voda, nanesieme na sklo okuliarov. A domáci prípravok na čistenie je na svete.

Ak si si už premyslel, na čo všetko by si Nicoulas vodku mohol použiť, tu, na jednom mieste, nájdeš lacnejší alkohol na zábavu s kamarátmi a čistič škvŕn. Ak poznáš viac spôsobov využitia vodky, napíš nám do komentára.

  • pionierbranimier

    pichovina

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com