Alkohol je síce jed, ale bez neho je to tiež otrava. Tohto hesla sa držia viacerí. Dokonca aj hudobníci, pre ktorých sa múzou stala práve whisky. Poznáte aspoň jednu z piesní, ktoré velebia túto „ohnivú vodu”?

Metallica – Whiskey in the jar

Jedna z najúspešnejších a najslávnejších metalových kapiel – Metallica má očividne takisto záľubu v popíjaní nápoju gentlemanov, ako býva whiskey často prezývaná. Pieseň Whiskey in the jar bola niekoľkokrát prerábaná viacerými spevákmi a kapelami a ešte stále je jednou z najpopulárnejších skladieb od skupiny Metallica. Ak ju nepoznáte, určite si ju vypočujte. V tomto prípade je naozaj jedno, či ste fanúšikom metalu alebo nie. Ak máte radi aspoň whiskey, táto pieseň sa vám zapáči.

The Doors – Alabama song (whisky bar)

Ukáž mi cestu do najbližšieho whisky baru… Tak znie prvá veta skladby od legendárnej kapely The Doors. Ich ambícia je teda jasná. A vašou by malo byť vypočutie si tejto skladby. Ak ju teda náhodou ešte nepoznáte. A v prípade, že máte niečo proti The Doors, zapáčiť sa vám môže aj verzia od Davida Bowieho.

ZZ Top – Whiskey’n Mama

Americkú rockovú kapelu ZZ Top snáď netreba nijako predstavovať. Keď sa povie ZZ Top, každý si pravdepodobne predstaví frontmana – Billyho Gibbonsa, jeho dlhú, ryšavú bradu a slnečné okuliare. A nebola by to predsa správna rocková kapela, ak by nemala aspoň jednu skladbu venovanú nejakému druhu alkoholu. ZZ Top si očividne svoje brady najradšej máča v poháriku whiskey.

Limonádový Joe – Whisky to je moje gusto

 

Ani Česi, respektíve Čechoslováci, sa so svojou láskou k whisky netaja. A nezostali sme len pri pesničkách, ale natočili sme o tom rovno celý film! Muzikálový film Limonádový Joe aneb Koňská opera je klasikou z roku 1964, na ktorú sa len tak ľahko nezabúda.

Nejde o žiadny klasický muzikál, ale skutočne vtipnú paródiu na v tom období tak populárne westerny. Ak vás tento film dodnes obchádzal, je čas to napraviť. Na ochutnávku si vypočujte pieseň velebiacu whisky a zhodnoťte sami, či vám nestojí za to československú paródiu na americkú kinematografiu vidieť. My si myslíme, že áno.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com