Finlandia vodku snáď nemusíme nikomu nijako extrémne predstavovať. Každý, kto obľubuje vodku, sa s ňou určite už neraz stretol. Či už s čistou, v miešanom drinku alebo s jej ochuteným variantom. Viete, ktoré príchute Finlandie sú tie naj?

Vodku Finlandia si môžeme v súčasnosti vychutnávať nielen v jej čistom prevedení, ale rovno v desiatich príchutiach. Zatiaľ čo čistú vodku Finlandia Classic si môžeme vychutnávať už od roku 1970, jej prvá ochutená alternatíva prišla na trh až v roku 1994. A aká to bola príchuť?

1. Všetkým dobre známa Cranberry

Je dosť možné, že brusnicová Finlandia Cranberry vodka je pre veľké množstvo ľudí vôbec prvou ochutenou vodkou, ktorú kedy ochutnali. Brusnicová Finlandia sa nedá prehliadnuť. Nájdete ju v každom e-shope, v každom supermarkete a snáď aj v každom dedinskom obchode.

Ak teda máte chuť práve na túto populárnu 22-ročnú klasiku, určite ju nebudete mať problém zohnať. A ak vás už nudí piť Cranberry vodku samotnú, skúste na dno väčšieho pohára vložiť rozdrvené limetky s cukrom, zalejte to spomínanou vodkou a sódou, poriadne pomiešajte a užite si drink zvaný Arktická červená.

2. Po brusniciach limetky – Finlandia Lime

Ako druhá v poradí uzrela svetlo sveta a vnútro pohárikov vodka s príchuťou limetky. Finlandia Lime sa vyrába už od roku 1999 a odvtedy sa z nej stala pravidelná návštevníčka množstva večierkov. Odporúčania výrobcov hovoria, že najlepšie si túto príchuť vodky vychutnáte čistú a s ľadom.

Pohárik vodky3. Tropická príchuť Finlandie Coconut

S kokosovou Finlandiou sa môžeme stretnúť v baroch, reštauráciách a obchodoch iba dva roky. Finlandia Coconut sa začala produkovať až v roku 2014. A hoci je lahodná, je možno pravda, že pitie čistej kokosovej vodky nemusí byť každému po chuti.

Nedopustite, aby sa po vypití pohárika kokosovej Finlandie vašej návšteve skrúcala tvár. Namiešajte im koktail! Ako na to?

Potrebujete k tomu len kokosovú Finlandiu, Triple Sec, ananásový džús a  citrónovú/limetkovú minerálku. Najprv nalejte vodku, ananásový džús, Triple Sec a ľad do shakera. Poriadne pretrepte. Nalejte obsah shakera do vysokého pohára s ľadom, pridajte citrónovú alebo limetkovú minerálku (záleží len na vašej chuti, ktorý variant zvolíte) a plátok ananásu na ozdobu. Na zdravie!

4. Nováčik menom Nordic Berries

Najnovšia príchuť Finlandie má názov Finlandia Nordic Berries. Táto tajomná severská príchuť zavítala do Finlandia rodiny iba minulý rok. Čo v sebe skrýva jej názov, ktorý v preklade znamená nórske bobule? V prvom rade v zložení nájdete brusnice. Nie však také obyčajné, ale špeciálne sladké brusnice, ktoré sú populárne predovšetkým v severských krajinách a v severnom Rusku. Oproti klasickým brusniciam sú tieto „neobyčajné brusnice” menšie, sladšie a jemne trpké.

Mix nórskych bobúľ obsahuje takisto moruše a čučoriedky. Ak si teda váš jazyk chutí na mix pravých nórskych bobúľ v spojení s vodou z pravého ľadovca, nemáte nad čím váhať a fľaša Finlandia Nordic Berries by už mala čakať u vás doma iba na to, aby ste ju otvorili.

 

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com