Írska whiskey sa v posledných rokoch teší veľkej obľube. Aj preto sa začínajú stále častejšie vynárať na svetlo sveta mýty, ktoré nie sú úplne založené na pravde.

1. Jameson je pre katolíkov, Bushmills je pre protestantov

Mýtus točiaci sa okolo írskej whiskey, ktorý sa teší azda najväčšej obľube. Dôvodom je lokalita, z ktorej tieto značky pochádzajú. Bushmills má výrobu v prevažne protestantskom severnom Írsku. Jameson naopak sídli v írskej republike, ktorej obyvateľstvo je silno katolícke.

Keďže je v Írsku iba zopár fabrík vyrábajúcich whiskey, prirodzene si medzi sebou vymieňajú sudy. Preto môže katolícky Jameson obsahovať trochu protestantského Bushmills. Ďalším argumentom proti tomuto mýtu je, že majster v pálenici Bushmills, Colum Egan je katolík. Zakladateľ značky Jamesonbol s najväčšou pravdepodobnosťou prostestan. Navyše to bol Škót.

2. Škótska je lepšia ako írska

Ani jedna z možností nie je správna. Je to ako hádať sa, či je lepší jazz, alebo blues. Každý druh whiskey má svoje silnejšie a slabšie stránky. Neriaďte sa týmto mýtom. Nechajte o vašom obľúbenom druhu rozhodovať chuť.

dreamstime_m_62800138

3. Pitie írskej whiskey je nový trend

Určite ste aj vy postrehli narastajúci trend pitia tohto obľúbeného írskeho moku. Prvú vlnu popularity vo svete si však írska whiskey zaregistrovala už približne pred sto rokmi. Jej vývoz do našich zemepisných šírok však nikdy nepatril k prioritám írskych výrobcov. V posledných rokoch je cítiť zmenu. Napríklad značka Jameson sa snaží získať popularitu aj na našom malom trhu.

4. Svojou chuťou sa nehodí k ničomu, preto ju treba piť samotnú

Pravdou je, že sa táto whiskey najčastejšie pije čistá, prípadne s ľadom. Stále väčšej obľube sa teší jej mix s írskou kávou alebo s ľahkými limonádami. Nebojte sa objavovať nové chute svojho obľúbeného nápoja…

5. Všetky whiskey z Írska chutia rovnako

Tento mýtus sa spája s nevedomosťou. Na trhu je množstvo značiek z Írska, ktoré sa vyznačujú rôznymi chuťami. Pozrite si našu širokú ponuku, z ktorej si vyberie aj ten najväčší fajnšmeker.

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com