Chystáte sa do Spojeného kráľovstva? Ak chcete navštíviť tú najkrajšiu časť, určite by ste mali zvoliť najmä Škótsko! A prečo? Na to sa pozrieme v dnešnom článku.

1. Lochness

Jazero a príšerka žijúca v ňom známa ako Nessie, Lochneska, Lochneská príšera a podobne. Existujú stovky záberov a fotografií, ktoré zachytávajú túto tajomnú bytosť. Väčšina z nich sa nakoniec ukáže ako falošná. Ani odborníci sa nevedia zhodnúť, či v jazere skutočne žije nejaký prehistorický tvor alebo vodný dinosaurus. Možno sa ho podarí odfotografovať práve vám!

2. Hrady

Škótsko je podobne ako Slovensko krajinou hradov a zámkov. Na mnohých z nich sa natáčali slávne filmy a seriály. Desiatky typických stredovekých hradov vo vás navodia pocit, že ste sa naozaj vrátili do minulosti.

3. Pravá škótska whisky

Prečo whisky a nie whiskey? Whisky s Y na konci sa označuje škótska whisky. Whiskey s EY na konci sa označuje írska a americká whiskey. Kvalitný nápoj vám ochotne nalejú v každom podniku. V tradičných škótskych krčmách nájdete na výber stovky rôznych whisky, ktoré len čakajú na to, aby ste ich ochutnali.

4. Edinburg

Nádherné hlavné mesto, ktoré stavbami a pamiatkami výrazne konkuruje Londýnu a Parížu. Dominanty mesta vás uchvátia a pri ich návšteve si môžete vychutnať mesto aj z inej perspektívy.

5. Škótska vysočina

Jej dominantou je najvyšší vrch Škótska s názvom Ben Nevis. Pohorie je plné jazier (Lochs) nad ktorými sa týčia majestátne hory. Vysočina je skvelá aj pre milovníkov turistiky a cykloturistiky.

Vychutnať si Škótsko aj na Slovensku

Máte chuť na pravú škótsku whisky? Ballatines’s, Johnnie Walker, Finlaggan a celá rada ďalších skvelých a chutných škótskych whisky na vás čakajú v našom e-shope. S kvalitnou škótskou whisky určite nikoho neurazíte ani na narodeninovej party a pri dôležitom životnom okamihu, preto je vhodná aj ako luxusný dar.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com