Nik nemá rád, ak napínavú scénu filmu preruší reklama. Ak chce dnes reklama zaujať, musí byť výnimočná, aby udržala diváka pri jej sledovaní. A obzvlášť ťažšie je to pri alkohole, ktorých propagácia podlieha prísnejším pravidlám. Práve o to viac musí reklama na alkohol zaujať niečím originálnym. Pozrite si niektoré z tých najlepších.

Kvalitný alkohol si žiada kvalitnú reklamu

Reklama musí divákovi priniesť niečo veľkolepé, ktorý z nej musí mať vizuálny a hudobný zážitok. Reklama musí ukrývať myšlienku, poznatok, kvalitný humor a v neposlednom rade by mala byť aj okorenená niečím, čo diváka prebudí z každodennej reklamnej letargie.

To všetko by malo byť zmixované v reklamnom klipe na kvalitný alkohol. V akom pomere, to závisí aj od toho, na akú cieľovú skupinu sa chce zamerať.

Hennessy a veľké veci, čo sa dostanú do pamäte

Tento popredný francúzsky koňak zvolil stratégiu osloviť ľudí skvelým audiovizuálnym zážitkom a filmársky, scenáristicky a režisérsky kvalitne spracovaným klipom. Znázorňuje odyseu siedmich substancií, ktoré v prenesenom význame tvoria súzvuk konečného a dokonalého výsledku v podobe neodolateľnej chuti koňaku.

https://www.youtube.com/watch?v=UptwP6mkcxs

V tejto reklame, taktiež kvalitne spracovanej po každej stránke, vsadil na pokrokové chvíle v dejinách človeka a motiváciu nikdy sa nevzdávať, čoho chce byť Hennessy súčasťou. Prináša príbeh otca a syna Piccardových. Otec ako prvý človek dosiahol stratosféru a jeho syn ako prvý človek zas, naopak, dosiahol na najhlbšie miesto v oceáne.

Tullamore Dew vsádza na írsku tradíciu a typický zmysel pre humor

Tullamore taktiež dbá na kvalitné spracovanie reklamy v každom aspekte. A pravdepodobne sa väčšine z nás každá reklama na túto značku vpísala do pamäte.

V tejto si partia chlapov na cintoríne pripíja na pamiatku ich priateľa. Divák by si myslel, že ho práve pochovali, ale pravda je iná.

Túto reklamu si určite pamätá každý. Aj tu si partia chlapov v írskom bare svorne spieva družnú pieseň. Človek by povedal, že sú nerozluční priatelia, no vôbec to tak nie je, len whisky ich na chvíľu takto združila.

Pozrite si aj slovenskú verziu tejto populárnej reklamy, ktorú ste pravdepodobne nemali možnosť vidieť v TV.

 

Absolut vás absolútne dostane

Absolut Vodka sa vo svojich reklamách snaží zamerať na cieľovú skupinu mladých a pokrokovo mysliacich ľudí.

V prvej reklame prináša futuristický svet s kvalitným a chytľavým tanečným housovým trackom od známeho zoskupenia Swedish House Mafia. Zážitok pozerať aj počúvať.

 

Táto reklama možno pobúrila konzervatívcov, ale určite zabodovala u mladých ľudí, ktorí sa na svet a jeho hodnoty, ako je napríklad láska, pozerajú úplne ináč. A súčasťou tohto sveta, lásky a mladých ľudí sa chce stať aj Absolut.

Len pozor, aby ste tejto myšlienke príliš nepodľahli. Po konzumácii väčšieho množstva alkoholu, trebárs aj Absolut Vodky, môže mať láska úplne iné podoby, na ktoré v ďalší deň nemusíte byť hrdí. Napríklad od vyznania lásky barmanke až po pokus o zblíženie sa s barovou stoličkou. 😊

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com