Kráľ bylinných likérov Jägermeister býva častou príčinou ťažkých rán po párty. Alkohol, ktorý pochádza z Nemecka, je globálnou značkou obľúbenou aj u nás. Ste si istí, že ho pijete správnym spôsobom?

Možno to mnohých prekvapí, ale väčšina barmanov nepodáva Jägermeister správne. aimDopúšťajú sa tak neodpustiteľného hriechu v tom, že si likér nevychutnáte naplno. Poďme sa pozrieť na spôsoby, vďaka ktorými z Jägermeistera vydolujete to najlepšie.

Vychladený na -18 °C je najlepší

Jägermeister sa skladá z ťažko uveriteľných 56 bylín. To je už poriadna alchýmia, však? ☺ Uctite si prácu nemeckých majstrov, ale aj návštevu u vás doma s ľadovo vychladeným shotom.

Ideálne je mať jednu fľašku uloženú vždy v mrazničke. Ak máte čas, vychlaďte si aj poháre pre ešte dokonalejší zážitok. Mrazivý rituál zaistí, že si užijete maximálnu chuť bylín a nie trpkú chuť alkoholu.

Ste prechladnutí? Pridajte si Jägermeister do čaju

Och, áno, o liečivých účinkoch Jägermeistera sa popísalo už všeličo. Obsahuje bylinky, ktoré sa dajú perfektne skombinovať s horúcim čajom a všeliek je na svete! O zvyšok sa postará placebo a pozitívne myslenie ☺

Jägermeister je najpredávanejším likérom sveta

A to má liehovar v nemeckom meste Wolfenbüttel iba okolo 500 zamestnancov. Pôvodne sa v továrni, kde sa vyrába Jägermeister, vyrábal ocot. Likér našťastie nezdedil kyslosť, ale vďaka kombinácií aromatických bylín je známy pre horkú chuť.

Buďte kreatívni a využite ju v príprave miešaných drinkov. V kombinácii s tonicom, alebo len tak s pivom je super. Fantázii sa medze naozaj nekladú.

Tip na drink

Na náš obľúbený drink Root 56 budete potrebovať: 5cl Jägermeister, zázvorové pivo, uhorku, limetku a ľad. Tieto štyri jednoduché kroky z vás urobia hviezdneho hostiteľa. Ako na to, sa dozviete v nasledujúcich krokoch:

1. Na ľad nalejte shot Jägermeistera.

2. Doplňte pohár zázvorovým pivom.

3. Ozdobte plátkom uhorky.

4. Zajedzte s limetkou a užívajte.

Jägermeister shot

Kulinársky pro tip na záver

Milujete barbecue a grilované špeciality? Zabudnite na sušené oregáno zo sáčku či umelohmotné omáčky. Pridajte do marinády na hot wings niekoľko shotov Jägermeistera.

Alkohol mäso krásne zvláčni, pri grilovaní skaramelizuje a o chuť sa postará mix 56 bylín. Desať z desiatich odborníkov odporúča túto špecialitku podávať s ľadovo vychladeným shotom Jägermeistera na začiatok, a potom pokračovať so skvelým drinkom v ruke.

Dostali ste chuť na Jägermeister? Za skvelú cenu si ho môžete objednať priamo z nášho e-shopu, spolu so zimnou edíciou Winterkräuter.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com