Vysoké a Nízke Tatry sú pýchou Slovenska. Každoročne ich navštevujú stovky ľudí z celého sveta. Dovolenka v Tatrách je totiž fascinujúca. V dnešnej časti vám predstavíme ďalšie krásne tatranské miesta, ktoré by ste v žiadnom prípade nemali obísť.

V prvej časti nášho seriálu o tatranských klenotoch sme sa pozreli na Tatranskú Lomnicu a dobre známy aperitív Tatratea. Najväčšia obec vo Vysokých Tatrách má za sebou bohatú históriu, ktorú začala písať už v roku 1892. Prekvapí vás množstvom aktivít, ktoré ponúka. Druhou raritou Tatier je alkohol vyrábaný v Kežmarku, ktorý všetci poznáme pod jeho starým názvom Tatranský čaj. Tento prírodný bylinný destilát v minulosti pomáhal na liečbu prechladnutí a chorôb.

Poďme sa však posunúť ďalej a prejdime k ďalším pokladom Tatier.

Vodopády

vodopád

Ak sa chcete naplno zrelaxovať, nič lepšie ako návštevu tatranských vodopádov vám nemôžeme odporučiť. Medzi najnavštevovanejšie vodopády patrí Kmeťov vodopád v Kôprovej doline (80 metrov), ktorý je zároveň najvyšším vodopádom Slovenska. Taktiež je obľúbeným miestom Vodopád Skok, ku ktorému sa dostanete zo Štrbského plesa po žltej značke. Špecifickým úkazom je vodopád Večný dážď, ktorý svojou neustále stekajúcou vodou pripomína vodný závoj.

Starý Smokovec

Druhým významným strediskom cestovného ruchu je po Tatranskej Lomnici Starý Smokovec. Ide o najstaršiu tatranskú osadu, ktorá vám celoročne ponúka mnoho zaujímavých aktivít.

  • V zime ho navštevuje mnoho začínajúcich, ale aj skúsených lyžiarov. Nemôžu tu chýbať sánkarská dráha ani lyžiarska škola.
  • Fajn tipom na vychádzku s rodinou je Smokovecká Kyselka, prameň liečivej vody uzavretý pôsobivým altánkom.
  • V Starom Smokovci nájdete aj krásny drevený kostolík v neogotickom štýle.

kostol stary smokovec

Aquaparky a kúpele

V lete vám v Tatrách zaručene nesmie ujsť vybudovaný Aquacity Poprad, kde pod jednou strechou nájdete takmer všetko – od bazénov a toboganov cez ubytovanie až po skvelú gastronómiu a zábavné atrakcie. No ani tí, ktorí uprednostňujú tradičné kúpele s liečivou vodou, nevyjdú v tejto krásnej lokalite naprázdno. Stačí sa iba rozhliadnuť. V Tatrách nájdete skutočne všetko, čo k perfektnej dovolenke potrebujete.

aquapark

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com