Ak máte doma fľašky od vína, whiskey alebo koňaku, nemusíte ich nutne vyhadzovať. Nielen ekológia, ale aj nápady na pekné doplnky domácnosti na nás kričia z každej strany. Využite ich a spravte si unikátnu vázu alebo stojan na sviečky. 

Či už ste vinári, alebo radšej siahnete po kvalitnom brandy či whiskey, vždy vám zostane fľaša, ktorá väčšinou končí v koši. Ak sa svojmu home-made majstrovaniu chvíľu povenujete, môžu vám vzniknúť podobne pekné kúsky, ako tie, ktoré opisujeme v tomto článku.

dekorácia-sviecky-vo-flasiach1. Váza

Čo je jednoduchšie ako použiť starú fľašku vína na vázu? Ak máte radi bohaté kytice, jediné, čo sa musíte naučiť, je spôsob, ako prezerať fľašu. Prvým krokom je narezanie miesta, ktoré chcete predeliť. Potom ho zdvihnite nad sviečku a nahrejte. Nakoniec prechádzajte kúskom ľadu po tej časti fľaše, kde sa má fľaška oddeliť, a jemne (bez nátlaku) ju oddeľte.

Nemusíte spraviť obyčajnú vázu. Zoberte si farby na sklo a pretvorte ju podľa svojich predstáv. Oblepte ju papierom s farebnými motívmi. Výrazná farba vynikne popri farebnom pozadí. Buďte kreatívni po svojom, tak budete svojskí.

Ukážky váz z fľašiek rôzneho tvaru:

2. Popolník

Ste zvyknutí zapáliť si doma v byte jednu, dve cigaretky? Potom istotne bez popolníka nemôžete existovať. Aby ste už dookola nepočúvali tie isté staré „keci”, že ten popolník zavadzia, urobte z neho prednosť obývacej izby alebo predsiene.

3. Stojan na sviečky

Občas máme chuť spraviť si príjemnú atmosféru so sviečkami. Či už sú voňavé, alebo obyčajné, sviečky akosi patria k určitým dňom roka. Skrášľujú nám byt a zlepšujú atmosféru. Už čoskoro je tu Valentín, takže výroba originálneho stojana na sviečky na romantickú večeru vo dvojici padne vhod.

Inšpiráciu na všetky tri diela nájdete aj v tomto krátkom videu:

Z povinnosti hobby

Ako vidíte, recyklovanie môže byť aj zábavné, nielen nutné. Vyskúšať môžete iné možnosti pretvorenia fľašiek na dekór vašej domácnosti. Ale predtým si naplno užite chuť toho, čo je vo vnútri fľašky. Množstvo kvalitného alkoholu s rýchlym dodaním nájdete na Svetnapojov.sk.

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com