Z času na čas dobre padne poriadna oslava – napríklad svadba. Po stoloch tečú rieky alkoholu a ten, kto sa neodkontroluje, odíde po štyroch. So správnymi tipmi to tak však nemusí byť.

Hlavne nemiešať

2016_2_3_Opity-muz-zaspal-nad-tanierom-jedlaSvadba je udalosťou, na ktorej sa treba poriadne zabaviť. No taktiež je vhodné, aby ste sa nej neožrali. Základné pravidlo, ktoré musíte dodržiavať, je: Nemiešať.

Úvodom každej veselice je prípitok, buď vermut, horký likér, alebo šumivé víno. Prípitok sa patrí ochutnať, ale ak vám už pri prvom glgu nezapasoval, nechajte ho radšej nedopitý. Samozrejmosťou je nepiť pred prípitkom. Pri vchádzaní do spoločenskej sály by ste mali byť bez stotiny percenta alkoholu.

Klasikou je mať na stoloch okrem vína aj tvrdý alkohol. Z tvrdého alkoholu je častý fernet, borovička, domáca (slivovica, marhuľovica,…) či vodka. Dajte si pozor na to, aby ste pod vplyvom prvého, druhé a tretieho kamaráta nevypili v priebehu pol hodiny niekoľko pohárikov z každého druhu. To by ste už o polnoci nemali zo zábavy nič.

Ľahké miešané drinky

Keď vám alkohol od svadobčanov nešmakuje, objednajte si ľahký miešaný drink, ktorý obsahujú menej ingrediencií. Je menšia pravdepodobnosť, že vás z neho bude bolieť hlava. Keď je svadba v tých najväčších horúčavách, oceníte aj množstvo ľadu. 🙂

Vyskúšajte napríklad Margaritu s kvalitnou tequilou:

https://www.youtube.com/watch?v=q-gYcvipozY

Pite maximálne do poloopitosti

Nielen svadby, ale aj iné oslavy by mali byť hlavne o zábave a nie o množstve prázdnych fľašiek. Zásada „menej je viac” platí dvojnásobne. Ak by ste to neodhadli, ľahko by ste mohli prísť pri tancovaní k zraneniu a navyše by ste obťažovali hostí.

To však neznamená, že sa nemôžete odviazať a na parkete pretancovať celú noc alebo, ako sa hovorí, niekoľko párov črievic. Alkohol v menšej miere vás nakopne a povzbudí k smelosti. Na Svetnapojov.sk nájdete originálny alkohol za super ceny, ktorý môžete mať už do 24 hodín u vás doma.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com