Chcete poriadne rozprúdiť večernú zábavu tým správnym, efektným drinkom, ale nechce sa vám márniť čas pri miešaní rôznych kokteilov? Stačí vám poldecák, väčší pohár a naozaj len trošku kreativity. Spoznajte bombové drinky Jägerbomb a Irish Car Bomb.

Energiou nabitý Jägerbomb

kokteil Jager Bomb

Keď si v bare objednáte tento drink, väčšinou sa k vám dostane pohár Red Bullu či iného energetického nápoja, v ktorom bude takpovediac „plávať“ malý shot naplnený Jägermeistrom. Keby ste dostali pohár Red Bullu a poldecák samostatne, určite by vás to nijako nenadchlo. Čaro Jägerbomby je práve v tom, že shot je položený do pohára s Red Bullom, čo vytvára ten správny efekt. Pôvodne bol drink robený s pivom, nie Red Bullom, no kombinácia s energetickým nápojom chuťové poháriky mnohých ľudí jednoducho oslovila viac. Pri tejto kombinácii však buďte obzvlášť opatrní a rozhodne to nepreháňajte.

Potrebujeme:

  • 1x plechovka Red Bullu alebo iného energetického nápoja

  • 1/2 shotu likéru Jägermeister

 

Pivo a whisky? Najlepšie v drinku Irish Car Bomb

Aj toto je drink, s ktorým sa môžete opiť raz-dva. Zaujímavosťou je, že napriek svojmu írskemu názvu je vraj v samotnom Írsku takmer neznámy. Drink Irish Car Bomb s Írskom spájajú predovšetkým druhy alkoholu, z ktorých pozostáva, a to pivo Guinness, Baileys Irish Cream a Jameson Irish Whiskey. Pripravuje sa podobne ako predchádzajúca bomba s Jägermeistrom. Ingrediencie sú v tomto prípade o niečo pestrejšie.

Kokteil Irish Car Bomb

Potrebujeme:

Príprava:

Jameson Whiskey a Baileys nalejte v pomere 1:1 do štamperlíka. Potom ho vložte do pohára s čiernym pivom.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com