Dizajn Absolut vodky

Absolut vodka je známa po celom svete kvôli svojej nezameniteľnej chuti, ale aj nevídanému, hravému dizajnu. Pozrite sa, ako kreatívne prezentuje slovenských výtvarníkov cez sériu ikonických fliaš.

Švédska elitná vodka

Svoju históriu začala písať už v roku 1879. Obchodník Lars Olsson Smith v tomto roku predstavil Absolut Rent Brännvin, ktorá bola omnoho čistejšia ako iné druhy vodky, ktoré sa v tom čase vyrábali. Práve tento šikovný obchodník docielil to, aby sa do alkoholu nedostávali škodlivé látky, čím z nej spravil vodku úplne inej kvality.

Dodnes sa Absolut vodka vyrába na juhu Švédska. Jej čírosť a čistotu jej zabezpečuje kontinuálna destilácia ozimnej pšenice. Určite jej právom patrí miesto medzi poprednými vodkami na celom svete.

Potrpí si na svoj vzhľad

Možno ste si všimli, že sa Absolut vodka snaží zaujať netypickým vzhľadom fľašiek. Umelci a výtvarníci z celého sveta vylepšujú dizajn fľašiek svojimi výtvormi. Tým vznikajú edície s jedinečnými kresbami a motívmi. Napríklad v prípade edície vodky Absolut Blank oslovili legendu street art – Davida Kinseyho, ktorý navrhol nápaditý kvetinový dizajn fľaše, ktorý podčiarkuje jej chuť a charakter.

Absolut Slovak Art – každý mesiac iný dizajn

V duchu podpory umelcov vyvinula slovenská Absolut vodka ďalšiu kreatívnu aktivitu. Od začiatku tohto roka vydávajú každý mesiac 5 fľašiek s dizajnom od niektorého zo slovenských umelcov. Ako uviedla na stránke Pernod Ricard brand manažérka značky – Zuzana Benková, ide o maliarov, ilustrátorov a street-artistov z domáceho „artového podhubia“. Priestor dostávajú známe i neznáme mená, ktoré sa takto môžu zviditeľniť. Cieľom je teda podporiť slovenské umenie a fanúšikom vodky priniesť niečo nevšedné.

Dizajn vodky

Dizajn: Zuzana Badinková

V obchodoch nedostupná

Limitovaná edícia vodky

Dizajn: Viliam Slaminka

Limitované edície „Absolut Slovak art“ sa do bežných supermarketov nedostanú. No zaujímavú vodku si nekúpite ani v žiadnom zo špecializovaných obchodov. Jediná možnosť, ako môžete získať jednu z ikonických fliaš, je vyhrať ju v súťaži na Facebookovej stránke Absolut vodky.

Súťaží sa o tri fľašky z mesačnej edície, pričom ďalšie dve zostávajú na pamiatku v archíve distribútorskej spoločnosti Pernod Ricard. Na konci roka, keď kampaň vyvrcholí, by chcel Pernod Ricard jednu z uschovaných fliaš vydražiť a peniaze darovať umelcovi, ktorého dizajn na nej zahviezdil.

 

Zdroje: Giphy.com

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com