Predaj alkoholu závisí od rôznych faktorov. Ukrajinská a sýrijská kríza sa podpísala pod slabý vývoz ruského alkoholu. Francúzi sa zase s alkoholom ocitli na výslní, mali o 8,7 % vyššie zisky ako v roku 2014.

Francúzsky zlatý rok

V roku 2015 sa francúzskym výrobcom vína a alkoholu skutočne darilo. Ich druhý najväčší exportný tovar dosiahol omnoho vyššie tržby ako rok predtým. Z exportu si vyslúžili sumu 11,7 miliardy eur. Pre južných Európanov je táto správa podstatnou, keďže alkohol je ich druhou najvýnosnejšou oblasťou, a to po leteckom priemysle.

Foto_2_2b

Čo myslíte, kto je odberateľom francúzskych liehovín číslo jeden? 22 % z exportu francúzskeho alkoholu neskončí nikde inde ako za veľko mlákou. Ako druhý najväčší exportný trh je Veľká Británia.

Francúzom najviac prihráva predaj vína a koňaku. Ako jediní sa môžu pýšiť pravým koňakom, pretože nikde inde ako v juhozápadnom mestečku Cognac tento alkohol nenájdete. Ak áno, tak to koňak nie je. 🙂 Koňak odlišujú od brandy presne určené odrody vína, proces destilovania a dozrievania, ktoré musia prebehnúť v už spomínanom francúzskom mestečku.

Ruské oslabenie

Zahraničný trh s ruským alkoholom sa kvôli politickej situácii so západom prepadol. Čísla hovoria o 42 % poklese predaja alkoholu v porovnaní s minulým rokom. Najviac, pochopiteľne, utrpel trh na Ukrajine, ale oslabili sa aj iné trhy.

Aj keď sa pre výrobcov zisky dočasne znížili, na prvých troch pozíciách exportného trhu ostávajú Anglicko, Nemecko a Lotyšsko. Tiež ostáva fakt, že s Ruskom sa nám vždy spájala a bude spájať vodka a ich náruživosť do pijatiky.

Kvalitný alkohol do 24 hodín

Aj keď politická situácia dokáže zmeniť obraty a čísla núl pri ziskoch, nemusí ovplyvniť vás. Zaobstarajte si kvalitný alkohol s pohodlnou dopravou už do 24 hodín. Dobré poháriky aperitívu alebo vína nikdy neuškodia, avšak pite ich s mierou a s kontrolou nad sebou samými.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com