Koniec roka, Vianoce, Silvester. Čas, keď si zvykneme dopriať trochu viac. Nielen jedla, ale aj alkoholu. Odvážnejší neostávajú pri klasike, ale vedia si alkohol vychutnať aj v rôznych chutných kombináciách, kokteiloch. A Jägermeister má do toho čo povedať.

koktaily z jagermeistra

Nemiešajte, ale miešajte

Určite ste sa už zúčastnili tradičných krčmových miešaní. Vodka s pivom, borovička s pivom, slivovica s pivom, pivo s vínom a vodkou a ostatné kombinácie piva, liehoviny a vína. Následne nielen pomotaná hlava, ale aj myšlienky, slová, skutky a nakoniec aj žalúdok.

Po pár takých drinkoch sa možno zabávate, no viac sa na vás zabávajú iní. A najhoršie na tom je, že si na druhý deň z tej zábavy nepamätáte nič. Preto je vhodnejšie voliť osvedčené drinky a kvalitný alkohol, čo vám zlepší náladu, no zároveň si skvelý večierok či významnú príležitosť uchováte v pamäti.

No aj tu je nutné pripomenúť, že všetkého veľa škodí. A to platí aj o miešaných drinkoch.

Jägermeister, ten vám pomotá hlavu

O zamilovaných sa hovorí, že im partner pomotal hlavu. A presne tak sa to dá povedať aj o tomto likéri. Zamilujete si ho v čistej forme, no ešte viac, ak ho ochutnáte v týchto mix drinkoch.

jagermeister

Fresh Orange

Pomarančové osvieženie. Aj to je potrebné počas dlhej noci. Prípadne si ho dajte ako plážový drink, ktorý posilní telo a zmysly počas horúcich dní aj nocí.

 

Pripravíte ho v 2 dl pohári. Do neho dáte ľad podľa potreby, na ktorý nalejete 4 cl Jägermeistra. Už len to opatrne zaliať čerstvo vytlačenou šťavou z pomarančov. Na okraj pohára, ako ozdoba, kôra pomaranča a v pohári zapichnutá slamka.

Jäger Lime

Taktiež osviežujúca a silnejšia alternatíva, vhodná viac pre nočný život a nekončiace párty. Nápoj, pri ktorom nájdete spoločnú reč.

Do longového pohára vhodíte šesť až osem plátkov limetky. Na to podľa chuti a nálady trstinový sirup a zahladíte dvoma kockami drveného ľadu. Pridáte hlavnú ingredienciu, 6 cl Jägermeistra, a doplna zalejete limetkovou šťavou. Na to ešte ďalší drvený ľad, slamku do pohára a jej koniec už len do úst.

liker jagermeister

After Dark

Čiže po zotmení. Po zotmení začína zábava, ale aj tajomné a intímne chvíle. S preneseným významom to nájdete v tomto drinku.

Potrebujete 3 cl tmavého čokoládového likéru, 2 cl Jägermeistra a poldecový pohár. Najprv nalejete čokoládový likér a následne, opatrne, Jägermeistra. Pridáte zastrihnutú slamku, cez ktorú si najprv vychutnáte sladkú chuť tmavej čokolády, ktorá pripraví zmysly na tajomnú chuť byliniek.

Black Sunset

Tento nápoj je priamo určený na západ slnka a život, ktorý po ňom začína. Nápoj svojou silou určený pre mužov, no neodolateľná chuť ananásu dáva príležitosť vychutnať si ho aj nežnejšiemu pohlaviu.

Tu použijeme šejker. Do neho ľad, 4 cl Jägermeistra, 2 cl korenistého rumu, napríklad Captain Morgan, 1,5 dl ananásovej šťavy a dobre premiešať. Obsah cez sitko preliať do longového pohára, ktorý je už ochladený kockami ľadu. Ozdobiť kolieskom limetky a „na zdravie“. Môžete pomaly piť, aj so slamkou.

Jägerbomb

Na záver trochu iná káva. V podstate, ako káva, aj tento nápoj je plný kofeínu, ktorý vás v spojení s Jägermeistrom postaví na nohy a dodá silu pokračovať v každej rozbehnutej večierkovej aktivite. Doslova bomba.

Jagerbomb

Jestvujú dva spôsoby prípravy, resp. užitia. Potrebujete Red Bull alebo iný energetický nápoj s klasickou chuťou, 0,4 cl Jägermeistra, jeden veľký pohár a jeden „poldecák“. Do neho nalejete likér a vložíte ho do stredu veľkého pohára, do ktorého potom nalejete energetický nápoj pod okraj poldecáka tak, aby sa nápoje nezmiešali. A potom to už len naraz šupnete od seba.

 

Druhý spôsob je rýchlejší. Pohárik s Jägermeistrom jednoducho hodíte do pohára s energeťákom, užijete si optický efekt a hneď vypijete.

 

V dobrom bare, s ešte lepším barmanom, vám ho možno pripravia aj s takým nezabudnuteľným vizuálnym zážitkom. 🙂

 

Nie je to špeciálny kokteil ako ostatné. Ide o spôsob podania a hlavne o pocit. Aký? Skúste.

Taktiež sa môžete stať na chvíľu barmanom aj vy a, aj na základe spomenutých nápojov, zaexperimentovať. Možno sa vám podarí namiešať koktail s Jägermeistrom, ktorý ešte nik nevymyslel a zapíšete sa do dejín barmanstva a tejto značky.

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com