Kolískou Metaxy je Grécko, ktoré ju označuje ako „Greek spirit”. Minimálne preto, že okrem vínneho destilátu v nej budete cítiť magickú bylinkovú chuť, ktorej presné zloženie nepoznáme. Viete, ako si vybrať Metaxu s prijateľným pomerom ceny a kvality?

metaxa-3Metaxa sa začala v Grécku pripravovať už od roku 1888. Od brandy sa odlišuje tým, že po zmiešaní s vysušenými odrodami hrozna a zrení v dubovým sudoch a sa k nej ešte pridávajú bylinky a muškátové víno a necháva sa vyzrieť na pol roka.

Hlava sa vám zatočí nielen z jej sladkastej chute, ale aj pomeru alkoholu od 36 do 40 %. Počet rokov zrenia súvisí s počtom hviezdičiek, ktoré nájdete na jej obale.

Dá sa podľa nich určiť kvalita Metaxy?

3 hviezdičky – základ pre nenáročných

Metaxa 3* dozrieva v dubových sudoch minimálne 3 roky. Ak ju máte radi so sódou, tak vám trojhviezdičkový variant bude stačiť.

Dostanete ju za dobrú cenu v klasických 7 dcl fľašiach, ale kúpite ju aj vo väčšom litrovom balení.

Metaxa 5 – jedna z najobľúbenejších

metaxa-5-07l

Ako pri brandy, aj pri Metaxe platí, že čím dlhšie prebieha proces dozrievania, tým kvalitnejší destilát vznikne.

Spomedzi jej druhov je odborníkmi považovaná za jedinečnú. Ľuďmi je obľúbená za sladkastú chuť ovocia, dreva a ruže.

V živicových dubových sudoch dozrieva najmenej 5 rokov, preto si vyslúžila rovných 5 hviezdičiek.

7 hviezdičiek zaručuje chuť na inej úrovni

To, že zreje minimálne 7 rokov, jej dodáva vyššiu kvalitu a lepšiu chuť. Keby ste sa fajnšmekrov spýtali na to, či by zvolili 5- alebo 7-hviezdičkovú Metaxu, vybrali by si 7-hviezdičkovú. S počtom hviezdičiek rastie aj prestížnosť jej chute.

Je vhodným darčekom na narodeniny pre ženy, ktoré ocenia sladký aperitív. Metaxu so 7 hviezdičkami si teda vychutná každý, kto má rád kvalitné brandy a alkohol považuje za delikatesu.

5 alebo 7 hviezdičiek – ideálny pomer ceny a kvality

metaxa-7-07l

12 hviezdičiek znamená 12 rokov procesu zrenia nápoja v sudoch.

Pri tomto druhu Metaxy by ste mali dostať fľašku s najlepšou chuťou, ale ako to už býva, výnimka môže potvrdzovať pravidlo. Vždy si preto pozrite aj recenzie od iných zákazníkov a tie vám pomôžu rozhodnúť sa.

Ak hľadáte rozumný variant ceny a kvality, zvoľte druhy uvedené vyššie s 5 alebo 7 hviezdičkami.

Aj pri dodávateľovi alkoholu si pozrite referencie

Dôkladne si vyberte, od koho si kúpite alkohol. Spoľahnite sa nielen na overenú značku, ale aj na dodávateľa. Veď kto by sa rád stretol s napodobeninou, ktorá vám spôsobí problémy. Svetnápojov drží na sklade viac ako 100 000 kusov originálneho alkoholu. Preto ten jeden, váš, môže pristáť u vás doma na stole už do 24 hodín.

Zahviezdite pred partiou priateľov s niekoľkými hviezdičkami na stole. Na zdravie!

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com