Písal sa ešte rok 1867, keď sa pod taktovkou Armina Starka otvoril výrobný závod Nicolaus vodky v Liptovskom Mikuláši. Odvtedy už ubehlo takmer 150 rokov, ale Nicolauska si stále zachováva svoju úroveň kvality. Prečítajte si niečo z jej histórie, ale aj súčasnosti.

Začiatky vodky sa vo svete najviac spájajú s Ruskom a s cárom Ivanom Hrozným, ktorý si na ňu v 16. storočí spravil monopol. Vodka sa vyrábala priamo v paláci, ostatné liehovary boli výslovne zakázané. Ak však hovoríme o krajine, v ktorej sa začali písať začiatky tohto číreho alkoholického nápoja, historici sa na Rusku nezhodujú – na túto česť si nárokuje ako Poľsko, tak aj škandinávske krajiny.

Nie však pochýb o tom, čo je základom výrobného procesu vodky, aj keď sa v jednotlivých krajinách mierne odlišuje. Vodka sa vyrába zo pšenice, zemiakov či kukurice a čo najčistejšej vody. Čím viackrát je destilovaná, tým má jemnejšiu chuť.

Pýcha Tatier a Slovenska

Skvelé je, že aj Slovensko sa môže pochváliť významnou vodkou, ktorej ingrediencie tvorí kukurica a čistá ľadovcová voda spod Tatier. Kvalita vody výrazne ovplyvňuje jej chuť a arómu. Čo je na Nicolauske ešte výnimočné – že je filtrovaná cez aktívne striebro.

Čistá aj ochutená, to je Nicolaus

Výrobca Nicolausky vyrába okrem extra jemnej a čistej vodky aj niekoľko ochutených druhov. Máte radi ovocné liehy? Pochutnať si môžete na vodke s brusnicami, ríbezľami, limetkou či grepom. Na výber máte z množstva edícií, ale kvalitu zažijete len jednu.

Kampaň s rapperom Pil´c

Možno ste zaznamenali jeden z posledných počinov vodky Nicolaus, a to spoluprácu so slovenským rapperom Lukášom Pil´c Kajanovičom. Kampaň bola vytvorená kvôli vzniku limitovanej edície vodky a dosiahla výrazný úspech. Formou videoseriálov mapovali rapperov život, ktorý mal zaujať najmä mladú cieľovú skupinu. Videá dosiahli až milión pozretí, úsudok si spravte sami. 🙂

Ak sa vám zapáčila Nicolaus vodka a chceli by ste ju ochutnať napríklad v miešanom drinku, pozrite si niektorý z receptov, ktoré uverejňujú na svojom Youtube kanáli. E-shop Svetnapojov vám zabezpečí, že Nicolaus vodku budete mať doma rýchlo, spoľahlivo a za dobrú cenu.

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com