Iba Francúzsko je priekopníkom tých pravých koňakov. Napriek tomu sa aj medzi nimi nájdu rozdiely v ich cene, značke a chuti. Pozrime sa spolu na koňaky značky Tesseron, ktoré si spoľahlivo kúpite aj v našom e-shope.

V skratke o koňakoch Tesseron

Ak ste doposiaľ o tejto značke koňakov nepočuli, nič si z toho nerobte. Nie je natoľko známa ako Hennessy alebo Martell. Síce má už viac ako 100-ročnú tradíciu destilovania, zrenia a namiešavania tých najjemnejších koňakov, ale keďže ide o prémiovú značku, je určená hlavne pre vyššiu vrstvu a zberateľov.

Vznikla ešte v 19. storočí, kedy prišiel jej zakladateľ Abel Tesseron s konceptom namiešavania a výroby tých najlepších koňakov. Koňaky si našli svojich milovníkov a dodnes sa udržali na výslní. Cez 100-ročnú tradíciu sa prestriedali 4 generácie Tesseronovcov.

Koňaky majú jedinečný proces výroby, ktorého tajomstvo je uschované v rukách legendárnej rodiny. Každý koňak vzniká prepracovaným výberom najkvalitnejších kúskov, ktorú zrejú v sudoch desiatky rokov.

Tesseron Selection Lot N°90

Pochádza z oblastí Grande Champagne, Petite Champagne a Fins Bois. Je prestížnym a výnimočným kúskom, keďže sa podáva v obchodných salónoch francúzskej airolinky. Koňak predávame ako jeden z mála slovenských e-shopov a vieme vám ho poslať už do 2 dní.

Naša cena: 54,80 eur

Tesseron XO Passion

Koňaky sa vyznačujú prísnymi pravidlami výroby a ich vek sa označuje rôznymi symbolmi. Základná charakteristiku sme opisovali v článku o zberateľstve koňakov. Firma Tesseron má tiež svoje špecifické označovanie. Skratka „XO Passion“ hovorí o tom, že sa v tomto koňaku skĺbilo 30 destilátov, z ktorých každý zrel aspoň 10 rokov. Tesseron „XO Passion“ je zárukou nielen rozmanitej chuti, ale aj prestíže.

Naša cena: 139,90 eur

Pri tomto produkte máte u nás dopravu zadarmo.

Tesseron XO Tradition Lot N°76

Posledný z trojice koňakov Tesseron, ktorý máme aktuálne v ponuke, je koňak s vôňou sladkého ovocia a kvetov. Za predošlými dvoma vôbec nezaháľa, v roku 2015 bol dokonca ocenený na celosvetovej súťaži liehovín v San Franciscu, kde získal medailu: „San Francisco Silver 2015“.

Naša cena: 81,90 eur

Rôzne druhy originálneho alkoholu iba v našom e-shope

V e-shope Svetnapojov nájdete nielen prémiové koňaky, ale aj množstvo iných značiek brandy, vodky, whisky, rumu, likérov a vína. Sme jedným z najväčších internetových obchodov s alkoholom, na ktorý sa môžete spoľahnúť. Tovar vám dodáme najneskôr do 2 pracovných dní.

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com