Vodka Smirnoff je najlepšie predávanou vodkou na svete. Aký príbeh sa za touto mimoriadne kvalitnou vodkou skrýva, a v čom je výnimočná?

Ponorme sa do histórie Smirnoff

Pyotr Arsenievich Smirnov založil v roku 1864 svoju destiláreň v Moskve. Bol jedným z priekopníkov filtrácie cez drevené uhlie a po pár rokoch si jeho vodka našla obľubu aj u vtedajšieho ruského Cára. Po Pyotrovej smrti prebral biznis jeho syn Vladimir. V tomto období sa spoločnosti tak darilo, že produkovala viac ako 4 milióny škatúľ vodky ročne.

V roku 1904 začal ruský Cár znárodňovať majetok a tomuto znárodneniu sa nevyhla ani destiláreň Smirnov. Vladimír bol nútený utiecť pred novým ruským režimom do Konštantínopolu, dnešného Istanbulu, kde si založil novú destiláreň. Nazval ju Smirnoff, podľa vzoru francúzskeho hláskovania.

Vodka sa predávala dobre, ale ani zďaleka nie tak dobre ako v Rusku. Všetko sa zmenilo až v 30. tých rokoch dvadsiateho storočia, keď začal Vladimir produkovať svoju kvalitnú vodku v USA. V tej dobe sa v USA takmer výhradne pila whisky. Vodku tu nikto nepoznal. Preto začali vodku Smirnoff predávať ako bielu whisky bez zápachu a bez chuti. Predaje vystrelili do nebies…

V súčasnosti sa Smirnoff predáva v 130 krajinách sveta. V roku 2006 bola táto vodka najpredávanejšou značkou alkoholu na svete.

Prečo je Smirnoff vodka tak obľúbená?

Svoju rolu určite zohráva jej unikátny spôsob výroby. Vodka Smirnoff sa trikrát destiluje a desaťnásobne filtruje cez drevené uhlie z ruskej striebornej brezy. Vďaka tomu sa vyznačuje jemnou, ale zapamätateľnou chuťou.

Ľudia po celom svete ju obľubujú aj pre jej pomer „cena vs. výkon“. Za pomerne nízku cenu dostanete prémiovú, mimoriadne kvalitnú fľašu vodky.

vodka-931890_960_720

Čo nájdete v ponuke tejto legendárnej značky?

Produkcia Smirnoff sa rozdeľuje do piatich kategórií:

 

  • Classic 

 

Klasická vodka Smirnoff s viac ako 150-ročnou receptúrou.

  • Flavours

Klasická vodka Smirnoff s ovocnou príchuťou. V tejto kategórii však nájdete aj vodku s príchuťou marshmallows, karamelu alebo škorice.

 

  • Good-to-go

 

Ochutené limonády strihnuté Smirnoff vodkou.

 

  • Smirnoff Sours 

 

Klasická vodka Smirnoff s príchuťami lesných plodov, ktorej výsledkom je zaujímavá sladkokyslá chuť.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com