Všetky kvalitné rumy sú spracované z cukrovej trstiny, niekoľkokrát destilované a zrejúce v dubových sudoch. Tieto tri, ktoré vám dnes predstavíme, sú však o kúsok vpred. Spájajú v sebe umenie, ktoré vytvára nadštandardnú kvalitu, chuť, dizajn a aj cenu.

havana maximo clubHavana Club Máximo

Iste ste už počuli o tom, že biele rumy majú nezastupiteľné miesto na Kube. Havana Club je toho skvelým príkladom. Značku vlastne založil José Arechabala v roku 1878. Po kubánskej revolúcii mu však firmu „zhabali“, a tak prešla pod kubánsku vládu.

Havana Club má v ponuke mnoho druhov. Avšak jeden z jeho vrcholných počinov je Máximo, prémiový rum, na ktorý je firma patrične hrdá. Vznikol namiešaním tých najstarších a najvzácnejších druhov rumu. Je výnimočná nielen jeho chuť, vôňa, ale aj dizajn a balenie fľašky. Označujú ho za ten najväčší skvost. Tomu, samozrejme, prináleží aj suma, za ktorú sa predáva, a tá sa šplhá cez tri tisícky eur.

Cena: 1300 eur

El Dorado - 25 ročný25-ročný El Dorado

Až 43 %-ný rum vysokej kvality – to je El Dorado, rum pochádzajúci z Južnej Ameriky – Guyany.  Tento vzácny kúsok zrie v dubových sudoch po bourbone. Tým, že sa to deje vo veľmi teplých klimatických podmienkach – v Guyane, rum získava ešte lepšiu, delikátnejšiu chuť. Vzniká veľmi starostlivým výberom tých najkvalitnejších rumov z trstinových polí Enmore, Versailles a Port Mourant. Sám prezident spoločnosti Demerera Distillers osobne dohliada na tento proces.

Cena: 613 eur

Clement rhum carafe cristClément Rhum Carafe Cristal

Ako ste si iste všimli, každý jeden z týchto prémiových rumov je zvláštny svojím dizajnom. Nepredávajú sa v bežných fľašiach, ale v atypicky tvarovaných karafách, ktoré na sebe nesú punc luxusu. Fľaška rumu Clément Rhum Carafe Cristal je kryštálová a predáva sa v drevenom boxe. A bodaj by aj nie, keď stojí viac ako polovica mesačnej výplaty niektorých ľudí. 🙂 Rum pochádza z Martiniku a zreje 30 rokov v 200-litrových sudoch.

Cena: 537 eur

Kúpili by ste si niekedy podobne drahú fľašku rumu? Aký by mal byť rum, ktorý vás nadchne?

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com