Tých, ktorí milujú dať si pohárik dobrého alkoholu, iste poteší fakt, že je to aj celkom zdravé. Avšak s podmienkou, že nepijete nárazovo, ale málo a pravidelne. Brandy, zlatožltý destilát z vína, má niekoľko výrazných zdravotných pozitív, ktoré v tomto článku sčasti okúsite.

Alkohol ako liek už oddávna

Vtedy, keď ešte neexistovali chemické lieky, ľudia sa liečili tak, ako sa dalo. Siahali po rastlinách, rôznych elixíroch, no a jednoznačne po liečivej sile alkoholu. Alkohol dezinfikoval rany a tiež pôsobil antistresovo. Možno povedať, že evolučné stopy sa preniesli aj do súčasnosti, pretože panáky sú liekom na ubolenú dušu oddávna až dodnes.

1. Pohladí srdce

Nie je to len o psychickej pohode. Brandy je už od 19. storočia medikamentom. Obsahuje antioxidanty, ktoré sú lapačmi voľných radikálov. Vaše bunky chránia pre vonkajšími vplyvmi, pred starnutím a chorobami. Vedci sa zhodujú na tom, že najviac prospešný je na cievy a srdce.

2. Proti rakovine

Podľa rôznych zahraničných štúdií pomáha znižovať tlak a bojuje proti rakovinovým bunkám. Majú to na starosti elagické kyseliny, ktoré sa nachádzajú v jeho zložení. Nie je presne známe, koľko brandy musíte vypiť, fakt, že dokáže zabiť rakovinové bunky slúži skôr ako odporúčanie či prevencia. Odborníci jednohlasne tvrdia, že pitie by malo byť pravidelné a v malých množstvách, ak má pomáhať. Pre ženy sa uvádza maximálne 1 pohárik denne (0,3 dcl) a pre mužov dva. Mieru si však určite sami.

3. Na rozkolísanú psychiku

No a v neposlednom rade pohárik brandy padne vhod, keď bolo stresu príliš veľa. V práci je rušno alebo ste sa doma pohádali. Veľa povinností, málo oddychu. Pohárik kvalitnej brandy nič nepokazí. Ponúknite aj vašich spolubývajúcich, priateľa(ku), vo dvojici sa zabúda (spomína) lepšie.

kniha-okuliare-na-citanie-brandy

Elixíre zdravia

Použitie brandy ako hlavnú ingredienciu na žalúdočné problémy. Vedeli ste, že pridaním rozmixovanej cibule do brandy sa zbavíte nafúknutého brucha? Obe zmiešajte v rovnakom pomere.

Keď do nej pridáte africkú rastlinku Buchu, získate ešte silnejšiu tinktúru, ktorá pomáha pri predmenštruačnom syndróme, priaznivo vplýva na kardiovaskulárny systém a telo čistí od toxínov.

Vraví sa, že brandy je pitie pre náročných. Obľubujú ho skutoční fajnšmekri. Doprajte si ho aj vy, lebo nikdy neviete, kedy vám môže zachrániť život.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com