Mali ste pred dôležitou skúškou alebo poradou a báli ste sa, či to „dáte”? Či nedostanete okno? A vtedy, keď ste si dali jeden, dva poháre vodky, sa zrazu všetky slová začali sypať ľahko ako smeti do kontajnera? 

Má to vedecký základ

Triezvym sa niekedy ťažšie hľadajú slová ako jemne pošteklených alkoholom. No a je na to aj dôkaz. Magazín Science and News zverejnil pred niekoľkými rokmi štúdiu o vodke a podpore kreativity. V podstate potvrdil to, čo sme všetci vedeli – keď sme mierne podnapití, vidíme veci inak. Sme odviazanejší, tvorivejší, máme občas aj lepšiu slovnú zásobu a búrame zábrany.

Ľudí rozdelili na dve skupinky. Jednej skupine podávali vodku do hladiny 0,8 % v krvi, druhej nič. Zistili, že prvá skupina vedela rýchlejšie rozlúštiť hádanky ako triezva časť respondentov. Z toho vyplynulo, že časť ľudí, ktorí mali v sebe isté percento alkoholu, bola vynaliezavejšia v slovnom riešení problémov. Ďalším záverom môže byť, že často odsudzovaný tvrdý alkohol má aj niekoľko benefitov, o ktorých vôbec netušíme.

Alkohol "rozväzuje" jazyk

Alkohol „rozväzuje“ jazyk

 

Krásna po alkohole

Jej blahodárne účinky pocítite nielen na duši, ale aj na tele. Dámy, potešíme vás – vodka vám tiež príjemne vyčistí pleť, stiahne póry a zminimalizuje vrásky. Neveríte? Tak vyskúšajte tieto recepty:

  • Ako SOS toner na čistenie pleti použite odličovací tampón namočený do vodky. Odstráni nečistoty a oživí pleť. Alebo zmiešajte 1,5 lyžice vodky s vychladeným zeleným čajom.
  • Proti vráskam naneste na tvár vodku zmiešanú s medom a fenilkom. Nechajte pôsobiť 20 minút a umyte.

Jej účinky pocítite, aj keď sa vrátite z prehýrenej noci. Vypláchnite si s ňou ústa. Urobte to však iba vtedy, keď sa nechystáte do práce. Váš šéf by to nemusel pochopiť.

Čistenie pleti

Čistenie pleti

Pozor na mieru

Klasika je to najlepšie, čo môžete zvoliť, ak máte radi jemnú chuť. Ak to preženiete, z bieleho alkoholu vás navyše bude na druhý deň menej bolieť hlava ako z brandyčerveného vína a rumu. No napriek týmto benefitom myslite na to, že piť treba s rozumom a nad 18 rokov. Nie nadarmo sa hovorí, že všetko vám môže byť na prospech, pokým to „neprepísknete”.

Finlandia, Absolut alebo…?

Na skrášľovanie môžete použiť ktorúkoľvek. Na pitie si vyberte tú, ktorá vám chutí. V e-shope Svetnapojov máme množstvo kvalitnej vodky značiek Absolut, Finlandia, Beluga alebo Russian Standard. Doma ich môžete mať už do jedného dňa od objednávky.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com