Whisky v pohári a voňavá cigara v ruke. Presne tak si predstavuje množstvo mužov ideálny relax. Týmto tradičným destilovaným nápojom z obilnín však nepohrdne ani množstvo žien. Whisky svoju históriu začala písať už pred mnohými stáročiami. A rovnako ako kedysi chutila Keltom, tak chutí aj dnes miliónom ľudí z celého sveta.

Whisky je jedným z najstarších a prirodzene aj najznámejších liehovín na svete. Vyrába sa z obilnín ako jačmeň, sladový jačmeň, raž, sladový raž, kukurica či pšenica. Každá kvalitná whisky zreje v drevených, najčastejšie dubových sudoch. A práve správne vybratý i používaný sud je jedným z dôležitých faktorov, ktoré ovplyvňujú chuť a vôňu tohto výnimočného nápoja.

Whisky a cigara - kombinácia gentlmena - Svetnapojov.sk

Doba ležania whisky by mala byť najmenej tri roky a jeden deň, no niektoré destiláty si v sudoch poležia aj po dobu 12 až 15 rokov. Tento čas, teda doba medzi destilovaním a stláčaním do fliaš, určuje vek whisky. Whisky totiž nedozrieva vo fľaši. Preto keď budete mať doma whisky, ktorá ležala v sude tri roky a u vás vo špajze ďalších 20 rokov, jej skutočný vek budú stále len 3 roky.

Pradávna história

Aj keď história whisky nie je doposiaľ úplne objasnená, je všeobecne známe, že už Kelti, dávni predkovia Škótov, Walesanov a Írov, vyrábali destilát z obilia už približne v období 800 rokov pred naším letopočtom. No a niet sa preto čo čudovať, že názov „whisky“ pochádza práve od Keltov. Tí považovali svoj nápoj, destilát z jačmeňa a raže, ako dar od bohov.

Podľa Keltov dokázala whisky prebúdzať mŕtvych k životu a roztopiť aj tie najchladnejšie duše. Preto Kelti označovali tento destilát ako „uisge beatha“, v preklade živá voda. Postupom času sa toto pomenovanie skrátilo na slovo „usky“, z ktorého napokon vzniklo súčasné pomenovanie „whisky“.

O tom, ako sa Škóti s Írmi nevedia dohodnúť

Íri a Škóti sa už dlhé roky nevedia dohodnúť na tom, komu prináleží tradícia výroby whisky. Íri tvrdia, že umenie výroby tohto destilátu pochádza priamo z ich krajiny, z ktorej sa ďalej dostalo aj do Škótska. Írska legenda hovorí, že raz prišiel do Írska svätý Patrik, ktorý z krajiny vyhnal diabla a miestnych ľudí naučil destilovať životodarný nápoj z jačmeňa.

Škóti na vyhlásenia Írov však zareagovali známou vetou, ktorá ako príslovie koluje v krajine už dlhé roky. Znie: „Íri možno whisky vynašli, ale my sme ju priviedli k dokonalosti.” Nech už je to akokoľvek, hlavné je, že tento nápoj máme. Obľúbili si ho ľudia po celom svete a dnes už preto nie je nič nezvyčajné na tom, ak sa whisky vyrába na Slovensku, v Amerike, Kanade či dokonca v Japonsku.

Írska Whisky

Škótska Whisky

Japonska Whisky

Americká Whisky

Ochutnajte japonskú whisky Nikka Yoichi

Japonci sa svojou whisky Nikka Yoichi nenechali zahanbiť pred Škótmi ani Írmi. Ich 12-ročná whisky patrí rozhodne k tým najvýraznejším zo všetkých 12-ročných whisky vôbec. V liehovare Yoichi sa kotlíky ešte stále priamo zohrievajú a destilačnému zariadeniu tak poskytujú horúce miesta. Vďaka tomu má táto whisky skvelú chuť, úžasnú sladkosť a výrazné tóny.

Objednajte si whisky Nikka Yoichi v našom eshope a do 24hodín ju máte doma.

Whisky Nikka Yoichi 

whisky-nikka-yoichi-10-years-old

 

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com