Pôvodný nápoj otrokov, neskôr námorníkov i pirátov. Dnes ho však milujú ľudia po celom svete. V lete nás skvele osvieži v chutných drinkoch, v zime zase prehreje v čaji či grogu. Áno, reč je o rume. Ponorte sa spolu s nami do príbehu tohto výnimočného alkoholického nápoja.

Z histórie rumu

Najväčší „rumový rozmach“ nastal po objavení Ameriky slávnym moreplavcom Krištofom Kolumbom. Vďaka nemu sa cukrová trstina začala koncom 15. storočia dovážať aj do oblasti Karibiku, kde sa rum vyrába až doposiaľ. Výroba rumu sa však začala už oveľa skôr, aj keď presný dátum vzniku tohto nápoja svetu doposiaľ nie je známy. Archeológia sa ale domnievajú, že prototyp tohto destilátu bol známy už v starej Číne a Indii.

Kolíska rumu

Známy je však fakt, že celá výroba trstinového rumu, teda toho pravého rumu, sa spája s otrokárstvom. Rum bol kedysi obľúbeným nápojom otrokov, ktorí pracovali na plantážach s trstinovým cukrom. Rum v takej podobe, ako ho poznáme dnes, teda vznikol až v 17. storočí. Vtedy čierni otroci na karibských trstinových plantážach zistili, že z melasy, vedľajšieho produktu pri výrobe cukru z cukrovej trstiny, môžu premeniť na alkohol. Za kolísku rumu dnes teda označujeme Karibik, kde sa dodnes nachádza väčšina producentov rumu.

Rum ako liek i platidlo

Rum sa stal veľmi rýchlo populárnym nápojom aj medzi ďalšími skupinami obyvateľov. Obľúbili si ho námorníci a piráti, ktorým rum spríjemňoval dlhé plavby. Dokonca sa hovorí, že námorníci vďaka rumu prekonávali aj choroby, únavu a bolesť. Svojho času rum slúžil aj ako platidlo.

Dilema s názvom

Pôvod označenia názvu „rum“ je rovnako nejasný, ako dátum jeho vzniku. Odborníci však vyskúmali dve možné alternatívy. Buď môže byť názov odvodený od slova „rumbellion“, čo je anglické označenie pre „veľký ruch“, alebo ide o názov odvodený od latinského názvu cukrovej trstiny – Sacharum officinarum.  Tak čo, ktorá možnosť sa vám zdá byť pravdepodobnejšia?

Proces výroby

Ako sme už spomenuli vyššie, rum sa vyrába z cukrovej trstiny. Čerstvé rastliny sa za jeden deň musia opracovať tak, že sa narežú na malé kúsočky, ktoré sa potom zlisujú. Produkt, ktorý lisovaním vznikne, sa neskôr povarí. Z toho vzniká cukor a zároveň vedľajší produkt výroby – melasa. Tá sa povarí druhý raz a potom sa zmieša s vodou a kvasnicami. Dĺžka kvasenia je rôzna. Ľahké rumy sa destilujú zhruba jeden deň, ťažké dokonca aj mesiac. Typické rumové zafarbenie získava rum vďaka tomu, že dozrieva v drevenom sude.

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com