Pivo pijeme úplne bežne, poznáme ho vo všetkých možných variáciách, farbách a chutiach. Používame ho dokonca aj pri varení a pre mnohých je už jednoducho súčasťou života. Napadlo vám však niekedy namiešať si z piva drink?

Áno, za drink možno považovať aj poldecák s pivom, ale popustite uzdu fantázie. Pivo môžeme piť toľkými možnými spôsobmi a variáciami, že si to možno ani nedokážete predstaviť. Pokojne ho zmiešajte so šampanským či likérom Luxardo Maraschino.

Pivný kokteil Black Velvet

Tento nápoj je známy už od decembra roku 1861. Vymyslel ho barman v londýnskom Brook´s Clube v čase, keď zomrel anglický princ Albert, manžel a spriaznená duša kráľovnej Viktórie. Celé Anglicko v tom čase smútilo, ľudia chodili oblečení v čiernom a všade viselo čierne súkno. Barman si na margo smutných udalostí povedal, že aj šampanské by malo smútiť, a preto ho zalial čiernym pivom. Tak vznikol drink Black Velvet.

Ingrediencie:

  • 2 cl vychladeného piva Guinness (prípadne iného čierneho piva)

  • 2 cl sektu (napríklad Pommery Brut Royal)

Postup prípravy:

Do vychladeného pohára nalejte Guinness a počkajte, kým ustúpi pena. Pohár dolejte šampanským tak, že ho pomaly budete vlievať cez lyžicu opretú o vnútornú stenu pohára horizontálne k pivu. Tak docielite, že šampanské ostane vo vrchnej polovici pohára a drink bude pozostávať z dvoch kontrastných farieb.

 

Summer Hoedown – ideálne letné osvieženie

K letu neodmysliteľne patrí dobré vychladené pivo a taktiež šťavnatý červený melón. Zdá sa vám táto kombinácia tak trochu podivná? Drink Summer Hoedown zmení váš názor.

Ingrediencie:

  • 1 vykôstkovaný červený melón, nakrájaný na kocky (cca 3kg)

  • 4 pollitrové fľaše vychladeného svetlého piva

  • 2 lyžice kryštálového cukru

  • 1/4 šálky likéru Luxardo Maraschino

Postup prípravy:

Príprava si vyžaduje približne 15 minút vášho času, ale rozhodne to stojí za to. Polovicu melóna vložte do mixéru a mixujte ho dovtedy, až kým nebude tekutý. Túto melónovú šťavu potom prelejte do veľkej misky cez sitko, aby ste ju mali čistú a bez dužiny. Ten istý postup opakujte aj s druhou polovicou melóna. Do precedenej šťavy neskôr vlejte cukor a miešajte, až kým sa nerozpustí. Šťavu potom nechajte vychladiť v chladničke aspoň jeden a pol hodiny. Pred podávaním ju prelejte do nádoby s objemom približne 3 litre, vlejte likér Luxardo Maraschino a pivá. Všetko to spolu premiešajte a drink môžete podávať.

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com