Drink B52, to je taký malý efektný shot. Neuveriteľne chutný pre dámy, akurát silný pre pánov. Stačí ho len zapáliť a párty sa môže začať.

Odkiaľ ten názov?

Názov drinku B52 sa nechal inšpirovať diaľkovým bombardérom B-52 Stratofortress. Ten bol použitý vo Vietnamskej vojne a slúžil na zhadzovanie zápalných bômb. Pravdepodobne preto sa dnes drink s rovnomenným názvom podáva zapálený.

Tento malý chutný shot vás ale môže naozaj veľmi rýchlo zbombardovať. Preto pozor na jeho nadmernú konzumáciu.

Namiešajte si bombu

Obľúbený koktejl B52 pozostáva z kávového líkéru Kahlúa, Baileys Irish Creamu a z veľmi dôležitého nápoja Grand Marnier. Brandy likér Grand Marnier je zmesou vybraných koňakov, destilovanou esenciou z tropických pomarančov a tiež tajných Marnier-Lapostollových ingrediencií. Tento nápoj ale nepatrí k tým najlacnejším, preto sa neustále vymýšľajú jeho nové, no najmä lacnejšie alternatívy.

Varianty

Variácií B52 drinku je skutočne neúrekom. V mnohých baroch sa dnes stretnete s podobnými drinkami, ktoré namiesto likéru Grand Marnier obsahujú absinth, Stroh alebo jednoducho čokoľvek, čo má nad 70%. Aby ste presne vedeli, čo pijete, pozrite si náš stručný prehľad alternatív B52:

Cocktail B52 recept

B51 – Grand Marnier nahradil orieškový Frangelico liquer

B53 – namiesto Baileys sa do drinku dáva Sambuca – anízový likér

B54 – Grand Marnier nahradil známy mandľový likér Amaretto

B55 – s touto variantou sa stretnete asi najčastejšie, Grand Marnier nahradil absinth

B57 – namiesto Baileys sa do drinku pridáva zelený mätový likér

 

Na prípravu jedného nápoja B52 potrebujeme:

 

 

Postup prípravy:

Nie je nič jednoduchšie, ako namiešať si tento drink. Do panáka nalievame všetky ingrediencie kávovou lyžičkou. Najprv začneme likérom Kahlúa, potom pridáme Baileys a nakoniec Grand Marnier, absinth alebo jednoducho to, čo si sami zvolíte. Hlavne, aby to bola bomba!

Miešame_b52

Poradie ingrediencií je pri príprave drinku B52 veľmi dôležité. Vždy ideme od najťažšej tekutiny po najľahšiu. Vďaka tomu sa ingrediencie nezmiešajú dohromady a drink vytvorí zaujímavú trojfarebnú kombináciu. B52 sa podáva s krátkou zostrihnutou slamkou. Tesne pred konzumáciou nezabudnite drink zapáliť. Určite sa pekelne zabavíte.

2022 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com