V televíznej brandži sa už premlelo mnoho filmov, ktoré boli širšie či užšie späté s alkoholom. Whiskey, martini, vodka ani víno sa nevyhli popularizácii na obrazovkách. Čo sa nám však najviac spája s danými filmami, sú postavy, ktoré chľastali. Poďme sa pozrieť na tie najznámejšie, ktoré dodnes možno stále obľubujete.

Charlie Harper (Sheen)

Legendárny seriál Dva a pol chlapa sa začal vysielať ešte v roku 2003. Jeho najobľúbenejšou postavou bol dozaista slobodný sukničkár Charlie, ktorý býval v jednom dome so svojím bratom Alanom a jeho synom Jakeom. Alan bol na rozdiel od Charlieho hanblivý, neschopný si nájsť ženu. Svojimi povahovými protikladmi dokázali vytvoriť úžasné scénky, kde si jeden druhého a druhý tretieho doberali.

Postava Charlieho sa ďaleko netrafila od jeho skutočného života. Jeho fiktívna i reálna povesť sa obšmietala okolo alkoholu, drog a – žien. Na „balenie“ žien s obľubou využíval svoje najtajnejšie praktiky a občas sa pokúšal niečomu priučiť aj svojho mladšieho brata. Ale iba pokúšal.

A čo teda Charlie pil? V jeho rukách bolo často badať whiskey, rum alebo bourbon. Vôbec sa netajil tým, že si na dobrom alkohole rád pochutná a neraz to aj preženie. 🙂

James Bond

Tajný agent v službách MI6 (kráľovnej Veľkej Británie), ktorý má povolenie zabíjať. Snáď nie je nikto, kto nepozná agenta 007, ktorého predstavenie sa okamžite vryje do pamäte: „Bond. James Bond.“ Doposiaľ bolo odvysielaných 22 bondoviek, pri ktorých sa vystriedalo 6 hercov hlavnej postavy.

Bond sa vyznačoval svojou dušou Supermana a, samozrejme, mal tiež slabosť na pekné ženy. Bondgirls ho milovali pre jeho šarm a odvahu. Nejedna krásna žena mu padla do náručia, lebo ju zachránil pred zlom a nebezpečenstvom. Jeho šarm a schopnosti boli výnimočné, no okrem nich sa pre neho stala charakteristická ešte jedna vetička:

„Vodku s martini. Pretrepať, nemiešať.“

Tento alkohol pil stále a počas toľkých rokov ho veru nemenil. Prvýkrát Bond vyslovil túto chytľavú vetu vo filme Goldfinger z roku 1964.

Miles Ryamond zo Sideways

Vo filme Sideaways vystupujú dve hlavné postavy – Jack a Miles. Vydajú sa na vínnu cestu, ktorá má byť zároveň rozlúčkou slobody pre budúceho ženáča Jacka. Na výlete zažijú ich rozdielne povahy v praxi – Jacka, ako mysľou slobodného zhýralca, a Milesa, ako pokojného staršieho pánka so svojimi stereotypmi.

Vo filme sa objaví scénka, keď Jack chce, aby v istý večer pili v reštaurácii so svojimi nádejnými babami víno Merlot. Miles mu na to odvrkne: „I´m not drinking f*cking Merlot.“

Pinot predstavuje pre Milesa tú dokonalú chuť a harmóniu, ktorú by víno malo mať.

Film sa teda v mnohom točí okolo vína. Po tom, ako bol odvysielaný, sa strhla veľká aféra s vínom Merlot. Jeho tržby sa prepadli a reputácia klesla. Malo to však svoj dôvod. V tom čase sa nepovažoval za excelentné víno.

Páčia sa vám tieto filmy (seriály) a ich hlavné postavy? Pridali by ste do nášho výberu niečo iné?

2021 © Svetnapojov.sk. Tvorba webu a webdizajn RIESENIA.com